Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Top Gastro & Hotel 2018
Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2018
Vítězem globálního finále Chivas Masters 2017 se minulý týden v Tokiu stal barman Atsushi Suzuki, jenž pracuje pro šanghajskou společnost Sober. Mezi patnácti finalisty se ale neztratila ani česká reprezentantka Sandra Šalatová. Barmanka pražského baru Cash Only si porotu i ostatní přihlížející získala třeba svým drinkem W.P.W., ale i neplánovanou ohňovou show, kterou na závěr svého soutěžení předvedla.
Pivo sice už několik měsíců vaří, ale až v sobotu jej budou poprvé čepovat také ve vlastní hospůdce. Kde? V Kunčicích pod Ondřejníkem. Právě tam totiž díky přestavbě bývalého kina vznikl Kunčický pivovar.
Zájemci z řad českých i zahraničních barmanů mohou již teď přemýšlet nad účastí na letošním International Rudolf Jelínek Cup. Sedmnáctý ročník tradiční barmanské soutěže se uskuteční v sobotu 9. září v areálu vizovické likérky Rudolf Jelínek.
dokument (597 kB)
Smyslem tohoto magazínového blogu je přiblížit čtenářům dění v novém pražském baru Crazy Daisy a nápojové gastronomii.
V koktejlové kultuře se mimo jiné velice dobře daří všelijakým mýtům a legendám, to je známá a neoddiskutovatelná věc. Snad proto, že sklenička s příběhem prostě chutná o něco lépe.
Zaměstnancům Plzeňského Prazdroje se podařilo nešťastné faux pas. Zakladatele a sládka svého prémiového ležáku Pilsner Urquell Josefa Grolla, který do Plzně přišel z bavorského Vilshofenu, pravděpodobně omylem na plechovkách „překřtili“ na Františka.
Českou republiku nedávno navštívil Thomas Estes, ambasador tequily pro Evropu. Tento titul mu udělila Národní komora pro tequilový průmysl (CNIT) za jeho přínos v propagaci tequily.
Češi za poslední rok utratili za pivo podle agentury Nielsen v českých obchodech 16,4 miliardy Kč, což je meziročně 1% nárůst. Loni čeští spotřebitelé vypili na hlavu v průměru 143 litrů piva, což je stejně jako v roce 2015.
Nový pražský bar Crazy Daisy ještě vlastně ani nezahájil zkušební provoz, my jsme ale neodolali a nahlédli dovnitř.
video     
Dvacátý ročník mistrovství světa v koulení pivních sudů, které se konalo v areálu pivovaru Chodovar, vyhrál v hlavní kategorii ukrajinský tým. O tom, že závodit s půlmetrákovým sudem není žádná legrace, vás přesvědčí přiložený článek v pdf scanu.
dokument (1.08 MB)
Boveresse, víska s méně než 400 obyvateli situovaná v údolí Val-de-Travers ve švýcarském kantonu Neuchâtel, náhodné návštěvníky na první pohled patrně nezaujme. Tedy pokud tudy neprojíždějí v polovině června, kdy se zde koná absintový festival.
Přinášíme vám vyhodnocení dotazníkového průzkumu, které proběhlo v rámci Výroční členské schůze CBA 29.4.2017.

dokument (4.02 MB)

«   [ předchozích 12 ]     13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 ]     [ dalších 12 ]   »

25. - 28. 1. 2018
31. 1. 2018
KROMĚŘÍŽ 2018
31. 1. 2018
JMK - KROMĚŘÍŽ 2018
31. 1. 2018
DILMAH JTC - KROMĚŘÍŽ
14. - 17. 2. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři