Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

Mistr kávy

Středoevropská nápojová skupina Karlovarských minerálních vod (KMV) v roce 2017 vyrobila přes 1 miliardu lahví, meziročně zvýšila celkový obrat o 12 % na 8,3 mld. Kč a ukazatel EBIDTA vzrostl o 7 %.
Gastronomická soutěž s mezinárodní účastí a porotou AHOL CUP se poprvé konala ve školním roce 1997/1998 v prostorách hotelu ATOM (dnes Clarion Congress Hotel Ostrava). Soutěž byla původně dvoukolová – celorepublikovému kolu předcházela kola regionální pro Čechy a Moravu se Slezskem.
Profesionální baristé soutěžící pod hlavičkou České barmanské asociace mají po tomto víkendu za sebou své první klání spadající do celoročního seriálu Profi Mistr kávy®. Na veletrhu Top Gastro & Hotel se v sobotu 17. února utkali v soutěži Baileys Professional Mistr kávy 2018.
dokument (574 kB)
Třetím podnikem letošního seriálu soutěží Junior Mistr kávy® o juniorského Baristu roku České barmanské asociace pokračoval v pátek 16. února doprovodný program veletrhu Top Gastro & Hotel na holešovickém výstavišti v Praze.
dokument (574 kB)
Seriál juniorských baristických soutěží České barmanské asociace Junior Mistr kávy® pokračoval ve středu 31. ledna svým druhým dějstvím, tentokrát na Hané. Hostitelem Kroměřížské koktejlové soutěže byla Střední škola hotelová a služeb Kroměříž.
dokument (481 kB)
Juniorští baristé mají po minulém týdnu za sebou svou první letošní soutěž spadající do seriálu Mistr kávy® pořádaného Českou barmanskou asociací. Kávové měření sil studentů středních škol se uskutečnilo 18. a 19. ledna na brněnském výstavišti v rámci eventu Gastro Junior Brno 2018.
dokument (492 kB)
Pití kávy představuje v Itálii téměř náboženský obřad. Ale i v zemi, kde se zrodilo espresso a cappuccino, můžete na ulicích ke zděšení Italů ctících tradice potkat stále více lidí, jak si v papírových kelímcích s umělohmotným víčkem nesou osvěžující horký nápoj z kávových zrn.
1. 1. 2018
Vážení partneři CBA, Vážení členové CBA, Milí přátelé,

Česká barmanská asociace má za sebou neobyčejný rok 2017. V uplynulém roce jsme hned několikrát okusili, co to znamená ocitnout se ve stavu vítězné euforie. Křičeli jsme radostí, zatínali ruce v pěst ve vítězném gestu, fotografovali se plni úsměvů s poháry, diplomy a státní vlajkou. Byly to ty chvíle, jichž je v lidském životě pomálu, a proto jsou nám tak vzácné.
„Novinky přinášejí možnost odlišit se od ostatních. A o to v dnešní gastronomii jde,“ říká prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský. Stíhá kromě své profese ještě něco jiného? Sleduje módní trendy, či jakým jezdí automobilem? Odpovídal na otázky magazínu Svět HORECA.
O tom, že práce v našem oboru není vhodná pro “slabší povahy”, určitě není sporu. Ovšem brutální počet odpracovaných hodin, relativně nízká mzda, nezdravý životní styl kombinující nepravidelnou stravu a nedostatek spánku, vysoká míra stresu i absence volného času a příležitostí ke kontaktům s rodinou a přáteli musí dříve či později zanechat stopy i na těch nejsilnějších z nás.
S nápadem vytvořit kávový koncentrát, který by umožňoval připravit si výběrovou kávu v podstatě kdykoliv a kdekoliv, přišli baristé Johnny Rančák, Martin Moravčík a Ondřej Štökl zhruba před dvěma lety. „Vycházeli jsme z potřeb našich hostů, kteří by si rádi dali dobrou výběrovou kávu bez ohledu na to, kde se právě nacházejí, a bez závislosti na baristovi nebo elektřině,“ prozrazuje Martin Moravčík.
Velkou část své barmanské kariéry jsem strávil v hotelovém provozu, a tak s napětím sleduji, jak se tento segment barového byznysu vyvíjí. Osobně se domnívám, že v blízké budoucnosti budou hotely veškeré F&B služby, tedy i provozování svých barů, outsourcovat. Proč a jak se to stane? Pro jasnější představu je třeba podívat se na tuto problematiku trochu obšírněji.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

21. 4. 2018
CHODOVAR CUP 2018
25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři