Czech Teatenders
section of CBA
Historie pití čaje nás zavede daleko do minulosti. Vždyť první zmínky se datují kolem roku 2700 př.n.l. do období vlády bájných císařů Číny. Za mnoho let prošel čaj mnoha vývojovými stupni a to nejen v technologiích pěstování, zpracování, ale především v přípravách a servírováních. Stal se hned po vodě 2. nejčastěji konzumovaným nápojem světa a jeho atmosféra a socializační rozměr ovlivnila mnoho kultur od prostého lidu, až po císařské paláce.

Dnes se můžeme mnohaletými zkušenostmi v práci s čajem inspirovat. Našim úsilím je vrátit čaji kulturnost a noblesu, která jej tak dlouho provázela.

Czech Teatenders je tedy zájmovou skupinou členů CBA s ambicí vnést na pole současné gastronomie novou odbornost zaměřenou na čajovou kulturu. Svět barmanů, baristů a sommeliérů tak doplňuje specialista na čaj tzv. Teatender. Jelikož podobná platforma v západním světě neexistuje je vývoj i činnost této skupiny průkopnická a ryze inovátorská.

Členem CT se stává každý řádný člen CBA se zájmem o čaj.

Buďte vítáni.

Karlovarské minerální vody, a.s.

generální partner

Pramenitá voda Aquila pochází z panensky čisté přírody v okolí Karlových Varů. Její hlubinné podzemní prameny jsou chráněny proti znečištění vrstvou horniny, která současně slouží jako přírodní filtr. Aquila tím splňuje nejpřísnější kritéria kvality a vyhovuje označení kojenecká voda. Výrobcem pramenité vody Aquila je společnost Karlovarské ...»
Espresso, s.r.o.
partner
Společnost Espresso s.r.o. oficiálně zastupuje v České ... »
OXALIS, spol. s r. o.
partner
Jsme česká společnost s dvacetiletou historií a moderním ... »
Potten & Pannen – Staněk group, spol. s r.o.
partner
Vznik a růst společnosti Kusmi Tea se odvíjí do roku 1867 a ... »
6. 6. 2020
RUMFEST 2020
27. 6. 2020
ZRUŠENO - MATTONI GRAND DRINK 2020 - WORLD CHAMPIONSHIP IN MIXING NON-ALKOHOLIC COCKTAILS
29. 6. 2020
22. 8. 2020
Čajomír fest 2020
29. - 30. 8. 2020
German Rum Festival 2020
Svět barmanů 1/2020
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři