Do 18. dubna mají barmani a barmanky možnost přihlásit se do letošního ročníku soutěže Monin Cup. Ovšem pozor, ikonický výrobce sirupů a dalších koktejlových ingrediencí spolu s organizátorem soutěže, společností Zanzibar s.r.o., podmiňují účast věkovým rozmezím 18-27 let (ročníky 1997-2006). Účastnit se tedy mohou i plnoletí studenti středních gastronomických škol. Monin Cup je součástí Czech Bartenders League České barmanské asociace o Barmana roku.

 

Soutěžním motem letos je „Low is More“, což dává odtušit, že tématem budou Low ABV neboli nízkoalkoholické drinky. „Ve světě, který přijímá trend No/Low ABV, zveme vás, mladé a talentované barmany, abyste vytvořili alternativní, inovativní a nezapomenutelné nápoje. Jako soutěžící vás vyzýváme, abyste své koktejlové výtvory povýšili nad pouhou chuť, do říše vyprávění příběhů. Kreativita bude pilířem našeho posuzování, povzbudí vás k tomu, abyste přemýšleli mimo zaběhnuté rámce a vytvořili nekonvenční nápoje,“ říká k tomu MONIN Brand Manager pro Českou republiku Honza Zlámaný.

 

Zadáním je tedy vytvořit koktejl s maximálně 8% obsahem alkoholu. K výpočtu mohou soutěžící použít koktejlovou kalkulačku. Receptura musí zahrnovat alespoň jeden produkt MONIN, například Le Sirop de MONIN, Le Concentré de MONIN, Pure by MONIN, Le Fruit de MONIN, nebo La Liqueur de MONIN. Soutěžící mohou do svých receptur zakomponovat jakékoli jedlé přísady od značek, které nekonkurují značce MONIN (sirupy, pyré nebo likéry). Počet a množství použitých ingrediencí je neomezené, pokud jsou bezpečné pro konzumaci. Je povolena jedna domácí surovina, v případě cordialů nebo sirupů musí být založena na produktu MONIN a zároveň nesmí být použita, pokud existuje identická příchuť v portfoliu MONIN.

 

Registrujte se do 18. dubna e-mailem na zlamany@monin.cz, do předmětu uveďte Monin cup 2024 a vyberte si i semifinálové místo. Semifinále se uskuteční 22. dubna v pražském baru Crazy Daisy a 24. dubna v brněnském Air Café. Soutěžící budou v desetiminutovém limitu připravovat a prezentovat čtyři porce svého drinku porotě. Desítka nejlepších semifinalistů postoupí do národního finále, které budou 13. května hostit historické prostory Gabriel Loci v Praze.

 

Vítěz národního finále pojede na začátku prosince se svým drinkem reprezentovat Českou republiku na světové finále do Francie. A je na co navazovat – minulá vítězka Barbora Kulhánková z mělnického Brlohu posledně světové finále zcela ovládla a stala se globální šampionkou.

 

V Monin Cupu se také sbírají body do Czech Bartenders League. Pět bodů získá každý za účast v semifinále. Finalisté obdrží navíc od jednoho do deseti bodů dle umístění.