Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
V Praze na premiérovém Whiskyfestu v sobotu vyvrcholila Ardbeg An Oa Cocktail Competition, která hledala zajímavý signature drink na bázi nové whisky ze základní řady palírny Ardbeg. Osmnáct barmanů a barmanek, kteří se do ní přihlásili, našlo inspiraci v chuťové charakteristice An Oa, v jejím výrobním procesu, historii či přítomnosti palírny, ale také ve vlastním představách, vzpomínkách či aktuálních barových trendech. Tři z nich na festivalu v pražských Holešovicích zabojovali o první místo a hlavní cenu v podobě výletu na Islay, samozřejmě především do palírny Ardbeg.
Asi první, co každého při plánování nové palírny napadne, je otázka peněz. Existuje hodně možností, ale ani jedna není ta nejjednodušší. Některé nové palírny toto řeší formou dluhopisů; v takovém případě se cena dluhopisů hradí v budoucnu vyrobenou whisky. Podobnou cestu si zvolila například nově otevřená palírna Dornoch, jejíž zakladatelé v roce 2016 zahájili crowdfundingovou kampaň, během které hodlali vybrat peníze na přestavbu 135 let staré požární stanice na palírnu. Ti pro změnu za různě vysoké částky nabízeli rozdílné protihodnoty (od mikin po sudy se zrající whisky).
Důmyslný dárek na Den matek? Mohla by to být malá láhev oblíbeného smetanového likéru Baileys Original. Restauratéři a kavárníci mohou doplnit svou nabídku o 200ml Baileys a poskytnout zákaznicím možnost vychutnat si krémové tóny s irskou whiskey v baru, kavárně, či restauraci, i když budou mít naspěch. "Nestihnou-li dopít drink v klidu v podniku, lahev se lehce vejde do každé kabelky," píše se v tiskové zprávě společnosti Baileys.
Při příležitosti 71. ročníku filmového festivalu v Cannes představuje značka Rémy Martin, která je již popatnácté za sebou exkluzivním partnerem festivalu, svou limitovanou edici koňaku XO. Dárková kazeta, ve které je láhev uložena, je inspirována zářivými odlesky neonů nejslavnějších kin.
Magnesia RED - malina, jahoda, brusinka a grapefruit – to jsou příchutě z červeného ovoce, které v nás probouzí aktivitu. Magnesia RED je nově obohacena o vitaminy B a přichází v novém atraktivním designu.
Musejí být nealkoholické, nízkokalorické, nápadité a snadno zhotovitelné v každém dobrém baru. Řeč je o koktejlech, které budou připravovat účastníci 21. ročníku barmanské soutěže Mattoni Grand Drink. Její české národní kolo se uskuteční už zanedlouho, v úterý 10. dubna od 11 hodin, v českobudějovickém baru Žlutá ponorka.
dokument (475 kB)
Poté, co společnost Stock Plzeň-Božkov uvedla na trh třtinový rum Božkov Republica Exclusive vzpomínající řemeslný um První republiky, přichází i s variantou bílou. Zatímco tmavý blend z až 8letých karibských rumů se pyšní jantarovou barvou a nádechem sušeného ovoce a oříšků, jeho bílá verze Božkov Republica Exclusive White vyniká svou průzračností a vůní po vanilce, karamelu a kandovaném ovoci. To z něj činí jedinečný bílý rum, který lze kromě užití v koktejlech pít i samotný.
Ve středu 11. dubna od 14 do 19 hodin se v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze bude konat Galadegustace společnosti Premier Wines & Spirits. Degustace naváže na úspěšnou akci, která proběhla v minulých letech. Návštěvníkům se budou po celou dobu degustace věnovat sommeliéři, kteří jim představí vybraná unikátní vína. Z velké většiny jde o limitovanou vinařskou produkci a zároveň o vína velmi oblíbená po celém světě, a proto cesta k jejich získání nebyla nijak jednoduchá. Hosté večera budou mít též ojedinělou možnost objednat si na místě vína En Primeur, tedy ještě před uvedením na trh.
Pětičlenná delegace České barmanské asociace se v neděli 25. a pondělí 26. března zúčastnila světového finále soutěže Calvados Nouvelle Vogue International Trophies ve francouzském městě Caen, které je centrem regionu Normandie a departmentu Calvados. Do dvaadvacátého ročníku barmanského klání se zapojily reprezentanti čtrnácti zemí.
dokument (479 kB)
Likérka Rudolf Jelínek navazuje na sadařskou i palírnickou tradici ve Vizovicích. I letos přináší limitovanou edici Vizovické slivovice, vypálenou pouze ze švestek z vlastních sadů – tentokrát z odrůdy Čačanská rodná. Každá lahev má své ručně psané pořadové číslo, které z ní dělá opravdový sběratelský unikát.
Novým ambasadorem ikonické značky CAMPARI pro Českou republiku je Milan Zaleš. Spolupráci oznámil český distributor značky, společnost Ultra Premium Brands. Milan Zaleš své nové směřování oznámil stylově, na baru známého pražského baru Bugsy's, kde působil devět let. Loučení s milovaným podnikem, který ho profesně zformoval, bude originální.
Historie infuzování nápojů s obsahem alkoholu bylinkami, kořením, ořechy, kořeny nebo kůrami sahá až k počátkům civilizace. Alkohol totiž vykazuje mnohem větší schopnost extrahovat aromatické látky než voda, a tak je po celá staletí součástí výroby léků, parfémů i nápojů. Nic se na tom nezměnilo ani v moderní době, destiláty jako vodka, gin nebo rum, ale také likéry stále využívají metodu infuze pro dosažení komplexity. Rádi s ní pracují i barmani.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

7. - 8. 1. 2019
10. - 29. 1. 2019
17. 1. 2019
GJB 2019 - BARMAN
17. - 20. 1. 2019
GASTRO JUNIOR BRNO 2019
18. - 20. 1. 2019
GJB 2019 - ČÍŠNÍK
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři