Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Prague Bar Show 2018
Whisky Life! Prague
Ve středu večer se předáním cen vítězům uzavřela Bulleit Tandem Competition, soutěž určená barmanským dvojicím, které ale nutně nemusely být jen z jednoho baru. Přihlásilo se do ní sedmnáct tandemů reprezentujících tři města a devatenáct podniků. Rozdáno bylo pět ocenění a nutno dodat, že uspět nebylo vůbec snadné.
V prostoru Vinohradského Pavilonu (Vinohradská 50, Praha 2) se již tuto sobotu odehraje jedinečný ginový dýchánek, Ginfest by Barlife. Návštěvníci se mohou těšit na největší výběr ginů a toniků z celého světa na jednom místě. Kromě degustací se ginoví nadšenci budou moct zúčastnit i vzdělávacích seminářů o historii a výrobě ginu či řízené degustace.
O unikátní zlaté nůžky se utkají pátek 23. února účastníci již 14. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné. Soutěžící se letos sjedou do areálu vinařství Vinofrukt Dolní Dunajovice. Soutěž pro nejlepší řezače již tradičně pořádá Svaz vinařů ČR a společnost BS vinařské potřeby.
Návrat krále. Po dvouleté pauze se letos vrhl do soutěžení současný nejlepší český flairový barman Václav Abraham. V neděli 18. února 2018 se opět objevil na soutěžním pódiu a odnesl si z něj trofej pro vítěze.
dokument (572 kB)
Profesionální baristé soutěžící pod hlavičkou České barmanské asociace mají po tomto víkendu za sebou své první klání spadající do celoročního seriálu Profi Mistr kávy®. Na veletrhu Top Gastro & Hotel se v sobotu 17. února utkali v soutěži Baileys Professional Mistr kávy 2018.
dokument (574 kB)
Old Fashioned. Koktejl, skrze nějž se můžeme nahlížet staletími do hluboké historie míchaných nápojů, byl hlavním tématem soutěže profesionálních barmanů JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH CUP. V sobotu 17. února 2018 ji na holešovickém výstavišti v rámci veletrhu Top Gastro & Hotel pořádala Česká barmanská asociace.
dokument (604 kB)
Třetím podnikem letošního seriálu soutěží Junior Mistr kávy® o juniorského Baristu roku České barmanské asociace pokračoval v pátek 16. února doprovodný program veletrhu Top Gastro & Hotel na holešovickém výstavišti v Praze.
dokument (574 kB)
Dívčí nadvláda. Taky by se dal ve stručnosti popsat výsledek juniorské barmanské soutěže JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR BARTENDERS CUP pořádané Českou barmanskou asociací při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018.
dokument (569 kB)
Než barmanka Super Panda Circusu Hanka Graclíková v minulém týdnu odletěla do Londýna na světové finále soutěže Beefeater MIXLDN, chodila mezi kolegy a rozdávala jim připínací placky s nápisem Brno a obrázkem zelených kuliček hrášku. „Jedna firma vyrábí notýsky, trička, placky a další suvenýry vyloženě s touto tematikou, pár jsem si jich taky koupila,“ říká barmanka. Její soutěžní drink pojmenovaný Genepeas (genesis + peas), s nímž už v listopadu zvítězila v českém finále, totiž odkazuje na brněnského vědce Gregora Mendela a jeho pokusy s hráškem, na nichž vystavěl zákony genetiky.
Punč. Slovo, které zná téměř každý a které podněcuje fantazii bezmála 400 let. Není proto divu, že se v minulosti podílel na změně volebních výsledků či tvorbě legislativy i jiných dohod, že v zimě zahříval celé národy, upoutal pozornost jak mnoha slavných, tak neslavných osobností a pro řadu z nich přímo definoval vánoční čas. Jaký však je příběh populárního punče z plantáží Karibiku, který společně s celou skupinou těchto nápojů v různých variacích předznamenal zrod moderního koktejlu?
Karibský ostrov Guadeloupe shora tak trochu připomíná motýla usazeného v tyrkysovém moři. Jde vlastně o dvojostrov a několik menších ostrovů náležejících k Malým Antilám. Jakožto zámořskému departmentu Francie Guadeloupe náleží status nejvzdálenějšího regionu Evropské unie. Na karibskou oblast překvapí nečekaně velkou koncentrací rumových palíren. Co se objemu výroby týče, produkuje se zde o trochu více rumu než na Martiniku, jež je ve světě svými třtinovými destiláty mnohem známější.
Společnost Coca-Cola představuje limitovanou edici plechovek s designy 11 olympijských sportů. Součástí edice je také plechovka se siluetou a podpisem Ester Ledecké, která bude vůbec poprvé na olympiádě závodit s helmou v barvách Coca-Cola. Pro české fanoušky je navíc připravena speciální soutěž, ve které mohou od 9. až do 23. února vyhrát každý den trendy fandící dupačky.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

2. - 3. 11. 2018
Whisky Life! Prague 2018
9. - 10. 11. 2018
WPP 2018
14. 11. 2018
METELKA CUP 2018
14. 11. 2018
TEEKANNE - JTC 2018
22. 11. 2018
DŽEZVA IBRIK CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři