Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
V hlavní roli sedm barmanů a rum Pampero. To byl program sobotního odpoledne na CBA stage veletrhu For Gastro & Hotel Praha, kde se 7. října uskutečnil Pampero Cup – další díl letošního seriálu soutěží CBA Barman roku. Vítězem rumového klání se stal Tomáš Nyári z pražského hotelu Four Seasons. Druhý skončil lídr průběžného pořadí Barmana roku Martin Vogeltanz a třetí příčku obsadil mladý a talentovaný Petr Špák.
dokument (452 kB)
Dnešní dávka barové inspirace k vám míří z Václavského náměstí.
Druhý ročník barmanské soutěže Elit® art of martini oslavoval kreativitu i umění přípravy koktejlu na bázi ultraprémiové vodky elit® z produkce proslulé značky Stolichnaya. Do prvního ročníku mezinárodního grand finále, které se uskutečnilo o víkendu 22.–23. září 2017 na slunné Ibize v legendárním Hard Rock Hotelu, se probojoval i český reprezentant Milan Zaleš z pražského Bugsy’s baru (jeden z Partner`s barů CBA).
Úspěšná výprava českých teatenderů se dnes vrací z Číny do České republiky. V nejlidnatější zemi světa se v minulém týdnu čtyři čeští reprezentanti zúčastnili světového finále soutěže Tea Masters Cup, který je jako jediné celosvětové klání svého druhu považován za čajové mistrovství světa. Do letošního třetího ročníku se zapojila dvacítka zemí.
dokument (459 kB)
V gastronomii profesně působí dvě desetiletí. Pracoval v barových, restauračních a hotelových provozech v České republice a Bavorsku, uspěl v řadě barmanských soutěží. Poháry však v jeho baru neuvidíte. „Mám je v garáži, schované v krabici pod nánosem prachu. Na vitrínky si nepotrpím,“ vysvětluje člen České barmanské asociace Zdeněk Plášil za pultem svého vlastního baru Obývák, jenž se od jara minulého roku nachází v historickém centru jihočeského Tábora.
Nedávno proběhla první Slovak Bar Show, která potvrdila vysokou úroveň vybraných slovenských barů a barmanů. Ti jsou mnohokrát roztroušeni po celém světě. Této banskobystrické akci přecházelo hostování zvučných barmanských jmen v několika z předních bratislavských barů. A v tomto výčtu nesměl chybět ani Sky Bar & Restaurant, sídlící přímo na střeše budovy Hviezdoslavova náměstí. Úžasný výhled ani zdaleka není jediným argumentem, proč tento bar navštívit. Od léta zde totiž hostům představují zbrusu nové menu.
V prosinci se s definitivní platností uzavře pražský bar Lounge Bohemia, jehož dočasná existence se z původně plánovaných několika měsíců protáhla na dva roky. Londýnský předobraz tohoto pop-upu je ještě o osm let starší, a tak stejně jako jeho tvůrce letos slaví kulatiny. Dárek, který si Pavel Tvaroh při této příležitosti nadělil, je velmi originální a plný nádherných fotografií. „Chtěl jsem vytvořit knihu, na kterou se lidi budou koukat a kochat se,“ vysvětluje svůj záměr Pavel Tvaroh.
Kde vznikají velké nápady, které jejich autoři za nějaký čas dokážou s úspěchem transformovat v částky pro většinu běžných lidí nepředstavitelné? Úplně všude! Za dobrý příklad může posloužit příběh likéru Hpnotiq, jenž vás na první pohled zaujme okázale azurovým zbarvením.
Lukáše zná celá Praha. Lukáš otevíral, pomáhal rozjíždět a byl tváří těch největších a nejznámějších podniků v Praze. Je to pravděpodobně jediný člověk v Čechách, kterého oslovují majitelé a investoři, aby jim vybudoval podniky generující milionové zisky. Momentálně má na starosti další gigant s názvem Steampunk Prague, který najdete na Starém Městě.
V aktuálním čísle Světa barmanů, oficiálního časopisu CBA, vyšel článek o jedné z letošních nejvýznamějších událostí v asociaci - vyhlášení českého národního koktejlu. Na internetu jsme doposud nepublikovali tento text, v němž Karel Mayer v souvislosti s Betonem a Moravským kohoutem vzpomíná na Bohumila Pavlíčka.
V České republice odstartuje pátý ročník Dnů českého piva, který je zasvěcený hospodám a podpoře čepovaného piva. Od 27. září do 1. října si mohou zákazníci a všichni nadšenci zlatavého moku v několika tisících hospodách vychutnat limitovanou várku pivních speciálů. Pivovary a minipivovary je uvařily pouze k příležitosti oslav sv. Václava, mimo jiné patrona sládků a českého piva.
Představujeme čtyři teatendery, kteří zvítězili ve svých disciplínách národního kola soutěže Tea Masters Cup a v sobotu odlétají na světové finále do Číny.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
10. 5. 2018
JBC - ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
JMK - ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři