Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Top Gastro & Hotel 2018
Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2018
Jiří George Němec je barmanem tělem i duší. Nechybí mu nadšení, pozitivní energie, ale především láska k oboru a touha neustále zkoušet něco nového. A to nejen v míchání drinků, ale i v osobním životě.
Kdo by to byl řekl, že v Ostravě, v těsném sousedství vyhlášené Stodolní ulice, se dá natrefit na kousek Korsiky. Středomořským ostrovem se tam inspiruje koktejlový bar La Corse. V jeho nabídce najdete korsické pivo, víno nebo myrtové likéry.
video     
Úspěšní čeští teatendeři, kteří budou Českou republiku reprezentovat na světovém finále čajové soutěže Tea Masters Cup, už vědí, že se tento zajímavý event uskuteční od 25. do 30. září. Hostit jej bude sedmý ročník mezinárodního čajového fóra ve městě Enshi v provincii Chu-pej.
Šípkové, petrklíčové, rebarborové nebo aróniové? Mladý pár z Valašska dokáže ročně vyrobit až 3 tisíce litrů řemeslného bylinného vína.
Ze světového mistrovství v přípravě filtrované kávy v Budapešti si nedávno přivezla celkové šesté místo. Mezi ženami však neměla trojnásobná národní šampionka Petra Střelecká (28) konkurenci! Skvělou baristkou se stala v Londýně a dnes říká, že byste v kavárně měli dostat lahodný nápoj, s nímž je třeba si pohrát.
Těžko byste v České republice hledali bar, který je „více whisk(e)y“ než tenhle. V olomouckém Black Stuff Irish Pubu se do obilné pálenky dočista zbláznili. Nabízejí ji ve stovkách variant z různých koutů světa a sami i vícekrát do roka vyjíždějí do skotských palíren, aby prohlubovali své znalosti o whisky přímo v místě jejího vzniku.
video     
Na pivo z Vyškovského pivovaru už v hostincích ani obchodech lidé nenarazí. Poslední lahve se prodaly teď v létě. Provozovatel chce od majitele pivovaru, tedy státu, odškodné kvůli údajným závadám na technologii. Zároveň se spekuluje, že v areálu začne vařit pivo Budvar.
Na většině ochutnávek whisky, především pokud jde o single malt, zazní doporučení rozkápnout destilát troškou vody. Mnozí experti se totiž domnívají, že voda dokáže lépe uvolnit jednotlivé vůně a chutě, a požitek z whisky tak zvýšit. Na druhé straně barikády ovšem stojí zástupy, které vodu ve whisky nepovažují za nic víc než městskou legendu a tvrdí, že singlovka nejlépe chutná samotná. Na čí straně je pravda?
Jeden z párů koktejlového světa, Roman Foltán a Carla Davina Soares, se dal dohromady v Artesian baru, kde oba pracovali pod vedením Alexe Kratěny. Po odchodu z Artesianu dnes čelí novým výzvám v podobě nového barového konceptu v tolik od Británie odlišné zemi i odlišné kultuře. Přestěhování se do Singapuru a podílení se na otevření baru Atlas oba vnímají jako nejvýznamnější krok, který v poslední době udělali.
Osmadvacetiletý Honza Zlámaný miluje gastronomii. A z jejího širokého záběru pak zvláště jednu oblast, kterou je čaj a vše kolem něj. Možná to díky jeho dredům havraní barvy odvodíte na první pohled.
video     
Trofej Pilsner Urquell Master Bartender zůstává v Plzni Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.
Seriál českých národních kol celosvětové soutěže Tea Masters Cup včera pokračoval na pražském Vyšehradě, kde se uskutečnil další ročník vyhlášeného festivalu Čajomírfest. A právě disciplíny Tea Mixology a Tea Degustation byly součástí bohatého programu tradiční čajové akce. Sérii Tea Masters Cup v Česku druhým rokem pořádá čajová sekce České barmanské asociace Czech Teatenders.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. - 28. 1. 2018
31. 1. 2018
KROMĚŘÍŽ 2018
31. 1. 2018
JMK - KROMĚŘÍŽ 2018
31. 1. 2018
DILMAH JTC - KROMĚŘÍŽ
14. - 17. 2. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři