Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Karlovarské minerální vody přijímají novou identitu: „Mattoni 1873"

29. 8. 2019
Největší výrobce a distributor nealkoholických nápojů ve střední Evropě, Karlovarské minerální vody, nově sjednotí rodinu svých členských firem pod společný název „Mattoni 1873“. Jméno zakladatele a rok vzniku symbolicky přikryjí orlí křídla s mottem „Sources and Tastes of Europe“ (evropské chutě a prameny).
Historie firmy Karlovarské minerální vody sahá právě do roku 1873, kdy Heinrich Mattoni založil v Kyselce u Karlových Varů firmu Mattoni. Činorodý Mattoni dodával svou minerální vodu na vídeňský císařský dvůr i do zámoří.

Na úspěšnou Mattoniho tradici navázala v 90. letech 20. století italská rodina Pasquale. Antonio Pasquale vybudoval firmu od základů – od „mattonky“ a závodu v Kyselce. Na Antoniovo dílo navázal jeho syn Alessandro Pasquale. „V Mattoni 1873 spojujeme prvotřídní minerální a pramenité vody ze střední Evropy i světové nápojové značky. Toto spojení z nás dělá lídra středoevropského trhu. Lídra, jenž ale stále žije rodinnými hodnotami firmy, ze kterých vzešel,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel celé skupiny.

Z jedné stáčírny minerální vody v lázeňském regionu západních Čech s roční produkcí 50 milionů lahví postupně vyrostl nejvýznamnější středoevropský distributor nealkoholických nápojů vyrábějící bezmála dvě miliardy lahví. V portfoliu už má nejen minerální a pramenité vody, ale také džusy, nealkoholické nápoje a snacky. Do skupiny patří 12 výrobních závodů a 3.200 zaměstnanců v 8 zemích.

„S narůstajícím počtem kategorií výrobků i zemí, kde působíme, jsme se rozhodli pro nové společné jméno, které by nás lépe vystihovalo. Zvolili jsme návrat ke kořenům, tedy k Heinrichu Mattonimu. A k roku 1873, kdy se začala psát historie naší dnešní firmy. Mattoni 1873 vyjadřuje, odkud pocházíme. Prameny a chutě („Sources and Tastes“) jsou jádrem našeho podnikání a Evropa je směr, kterým chceme jít. Vždy se budeme hrdě hlásit k našemu dědictví. Inspiruje nás na naší cestě zodpovědného lídra, který myslí na budoucnost,“ dodává Alessandro Pasquale.

Zastřešení pod společnou identitu „Mattoni 1873“ neovlivňuje dosavadní právní entity jednotlivých členů skupiny (i nadále tak působí např. firma Karlovarské minerální vody, a.s.).

V ČR vyrábí skupina Mattoni 1873 vedle tradiční minerální vody Mattoni také pramenitou vodu Aquila a minerální vody Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka; dále značky nealkoholických nápojů Pepsi, Mirinda, 7UP, Gatorade, Mountain Dew, a další. Distribuuje také snacky značek Lay’s a Cheetos.

Své produkty v současné době skupina Mattoni 1873 vyváží do 20 zemí světa a vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku a Maďarsku. V Bulharsku, Slovensku a Maďarsku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů značek firmy PepsiCo.
6. - 9. 4. 2020
20. - 23. 4. 2020
SALIMA 2020
24. 4. 2020
KOCOUR CUP 2020
24. 4. 2020
KOCOUR CUP 2020
27. 4. 2020
MATTONI GRAND DRINK 2020
Svět barmanů 1/2020
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři