Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

FERNET CUP JIŽ PO SEDMÉ !!!!

30. 11. 2008
Do předvánočního období je již tradičně zasazena juniorská barmanská soutěž Fernet Stock Cup. Její 7.ročník se tentokrát přestěhoval z Krkonoš na další atraktivní místo – na Karlštejn.
Do předvánočního období je již tradičně zasazena juniorská barmanská soutěž Fernet Stock Cup.

Její 7.ročník se tentokrát přestěhoval z Krkonoš na další atraktivní místo – na Karlštejn. V pátek 28.listopadu 2008 se do restaurace U Janů sjela třicítka mladých barmanů opravdu z celé České republiky.

Všichni měli stejný úkol – v časovém limitu 14 minut připravit 5 porcí short drinku a 5 porcí long drinku, kdy oba nápoje musely obsahovat minimálně 2 cl produktu Fernet (Stock, Citrus nebo Stock 8000) a ještě jeden další výrobek z portfolia společnosti Stock Plzeň. Práci za pracovními stoly hodnotili kolegové Ing.Ludvík Mikuláštík a Achim Šipl pod dohledem Jiřího Bartoně jun. V chuťové komisi pracovali kolegové Karel Mayer, Petr Nejedlý, Mojmír Prokeš a Miroslav Novák jun., nad jejich hodnocením dohlížel Miroslav Černík. Přípravnu zajišťoval Jiří Mašek, výsledky zpracovával Miloslav Vokáč, u mikrofonu byl Radek Drašnar.

Velký dík za spolupráci při zorganizování celé soutěže zástupkyni společnosti Stock Plzeň Petře Sinkulové, předsedovi VČ sekce CBA Josefu Ježkovi, Jiřímu Maškovi a Miroslavu Novákovi. Velký díl práce odvedli také žáci SSŠG z Prahy 8. S úkoly garanta soutěže za CBA se úspěšně vypořádal Josef Ježek, osobně byl přítomen také prezident CBA Aleš Svojanovský.

Na třetím místě skončil Petr Labský, druhé místo patřilo Janě Marešové a vítězkou se stala Iva Kuklová.Také byly předány ceny za nejlepší chuť a nejlepší obchodní název drinku. Vyvrcholením celé soutěže pak byla prohlídka obou návštěvnických okruhů Státního hradu Karlštejn v sobotním dopoledni. Prostorami starobylého hradu provázel početnou skupinu barmanů, jejich doprovodů a členů CBA student Obchodní akademie a Hotelové školy z Turnova Vojtěch Bočok a počínal si více než profesionálně. Připravil tak všem nezapomenutelný zážitek, který zakončil příjemné setkání na soutěži.


Pro www.cbanet.cz Radek Drašnar
8. 6. 2019
MATTONI GRAND DRINK 2019
8. 6. 2019
MGD 2019
8. 6. 2019
24. - 25. 8. 2019
Svět barmanů 1/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři