Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Ve Slavkově u Brna soutěžili juniorští barmani a teatendeři

22. 11. 2018
Připravit horký drink za použití likéru Saint Hubert’s od společnosti Metelka, tak zněl úkol účastníků juniorské barmanské soutěže Metelka Cup, jejíž 18. ročník se za odborné garance České barmanské asociace uskutečnil ve středu 14. listopadu v inspirativním prostředí restaurace Austerlitz Golf Resort ve Slavkově u Brna.
Mezi 17 soutěžícími studenty zcela vynikly dívky, které obsadily všechny medailové pozice. Zvítězila B. Kociánová z Prahy, na druhém místě skončila N. Carajiová z Mostu a třetí příčku obsadila N. Varvařovská z Brna. Poděkování za uspořádání pěkné akce patří slavkovské Integrované střední školy, stejně jako partnerským společnostem Metelka a Teekanne.

Zároveň s touto již tradiční soutěží se ve Slavkově konal i třetí ročník juniorského Teekanne Czech Teatenders Cupu. Publiku a komisařům se předvedla rovná desítka soutěžících, která poměřila své síly a schopnosti ve třech disciplínách – degustaci a přípravě aromatizovaných klasických čajů a přípravě volného nápoje, jenž měl podobu horkého čajového punche obsahujícího čaj Darjeeling.

Z vítězství se radoval M. Janíček ze Slovenska, stříbrnou medaili si odvezla J. Večeřová z Poličky a na třetím místě se umístila D. Hoffmanová z Mostu. „Úroveň soutěže se stále zvyšuje, což dokazuje nejen narůstající počet soutěžících, ale i čím dál originálnější servis drinků,“ podotkla L. Svobodová za pořádající Integrovanou středí školu ve Slavkově u Brna. Poděkování patří partnerským společnostem Sahm Gastro a Teekanne, nadačnímu fondu Student, městu Slavkov u Brna a restauraci Austerlitz Golf Resort. Příští ročník akce se uskuteční 13. listopadu 2019.
6. 6. 2020
RUMFEST 2020
27. 6. 2020
ZRUŠENO - MATTONI GRAND DRINK 2020 - WORLD CHAMPIONSHIP IN MIXING NON-ALKOHOLIC COCKTAILS
29. 6. 2020
22. 8. 2020
Čajomír fest 2020
29. - 30. 8. 2020
German Rum Festival 2020
Svět barmanů 1/2020
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři