Závěrečná superfinálová disciplína Diageo Reserve World Class, v níž pět nejlepších účastníků bojovalo o jubilejní desátý titul národního šampiona, se nesla v duchu osmdesátkového a devadesátkového disca. Vítěz soutěže František Dandáš z karlovarského Becher’s baru si na úvod svého vystoupení přivolal na stage dvě dobrovolnice, aby mu pomohly utrhnout rukávy jeho bílého saka. „Lidé mě znají jako elegána. Chtěl jsem ale ukázat, že si sako dokážu doslova strhnout a udělat show,“ vysvětloval nový národní šampion v rozhovoru ihned po skončení úterního finále.

 

Jak se vám soutěž bezprostředně hodnotí?

V jejím průběhu jsem si říkal, že bych mohl skončit vysoko. Že challenge dokážu odmakat naplno a mohlo by to snad klapnout. Pravdou je, že špička byla hodně narvaná. V superfinále jsem nemohl mít ponětí o výkonech ostatních, ale věděl jsem, že vyhrát není nemožné. Je to prostě mazec!

 

Které disciplíny vám v letošním World Classu sedly?

Semifinálová Don Julio, protože k tequile mám blízko. A pak Johnnie Walker Challenge, ta byla opravdovou výzvou, kdy jste se museli prezentovat opravdu top kvalitními drinky.

 

V superfinále možná záleželo spíš na showmanství než na drinku. Máte tuhle věc v sobě, nebo jste ji musel speciálně trénovat?

Tak napůl. Snad už v předchozích kolech bylo vidět, že se nebojím mluvit a dělat zábavu hostům na soutěži či u nás v baru, není na mně vidět nervozita. Show jsem v superfinále udělal na mé poměry obrovskou, to je fakt. Normálně takhle rozhodně nešílím (smích).

 

Co tedy bylo hlavní message vašeho superfinálového vystoupení?

Všichni mě znají jako white jacket, elegána, ninju za barem. Chtěl jsem dnes dokázat, že sako ze sebe dokážu doslova strhnout, a není to jen póza. Protože minimálně jednou ročně se náš Becher’s bar, a čeká nás to vlastně za chvilku, mění v době Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary na jedno velké luxusní disco. Takže jsem v té pozici jako ryba ve vodě.

 

Které největší hvězdě jste na festivalu míchal drink?

Pokud nepočítám česko-slovenskou smetánku, tak to byl Russell Crowe. Moc fajn pán, sympaťák.

 

Přemýšlel jste už nad světovým finále, které letos bude v Šanghaji?

Upřímně? Už dávno. Myslím, že hodně lidí nedoceňuje to, když se někdo dostane do TOP12. Podle mě je to naprostá pecka, pro mě nyní hlavní cíl, a pokud by se splnil, tak i obrovský úspěch.

 

Co je vaším profesním snem?

Bylo to právě vítězství ve World Classu, což mám tedy již splněno. Rozhodně jsem nečekal, že se to podaří na první pokus. Můžu se teď soustředit na to, abych dostal svoji práci dál, mezi víc lidí. V delším časovém horizontu, řekněme desíti let, bych rád provozoval svůj vlastní bar.

 

 

Foto: Diageo Reserve World Class