Soutěž pivních specialistů byla za garance České barmanské asociace součástí bohatého programu mezinárodního eventu mladých gastronomů Gastro Hradec Culinary Cup 2024. V areálu městského stadionu v Hradci Králové pod ikonickými lízátky ji 18. dubna uspořádala východočeská pobočka Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

 

Junior Beer Competition se zúčastnilo 14 studentů středních gastronomických škol. Jejich úkolem bylo absolvovat písemný vědomostní test a u pultu omýt sklo a načepovat dvě třetinky piva kulovým kohoutem Nostalgie stylem na hladinku a jednu třetinku piva rovným kohoutem Celli stylem na vícekrát, to vše do sklenic na stopce typu Vienna.

 

Roli v hodnocení hrála nejen správná technika čepování, ale také celkový dojem, servis a komunikace s hostem. Podával se světlý ležák Rebel Hořká 11 charakteristický silným řízem, výrazným chmelovým aroma a jak už jeho název napovídá, také vyšší hořkostí.

 

Nejlepší výkon dle komisařů předvedla Viktória Skočovská ze SŠ Brno, Charbulova následovaná Petrou Kohoutkovou ze SSŠ Gastronomie Svídnická, Praha. Jen o bodík za ní skončila na třetím místě Ivona Fajmonová ze SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim. Kompletní výsledky naleznete zde.