Dne 30. dubna 2024 byla finalizována transakce mezi Grupou Maspex a Pernod Ricard Group o převzetí značky Becherovka. Značka tak má od 1. května 2024 nového majitele. Grupa Maspex, která také vlastní značky jako Żubrówka, Relax, Tiger energy drink, Dr Witt či Kubík, dokončila tímto krokem akvizici společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. od jejího současného vlastníka – Pernod Ricard Group.

 

Tato akvizice je pro skupinu Maspex celkově jedenadvacátou a druhou na českém trhu. Tržby společnosti Maspex v roce 2023 dosáhly 15 miliard PLN.

 

Součástí akvizice je spolu se značkou Becherovka i výrobní závod a sklad v Karlových Varech. Tato akvizice rozšiřuje nejen portfolio společnosti Maspex o unikátní produkt, ale zároveň také dokazuje posílení pozice na trhu s alkoholickými nápoji, na kterém společnost působí od roku 2022.

 

„Rádi bychom naše zákazníky ujistili, že převzetí značky Becherovka proběhlo s plným respektem k její bohaté tradici a dědictví. Zavázali jsme se nadále rozvíjet značku a zajistit, aby si zachovala svůj jedinečný charakter a recepturu, která se těší neutuchajícímu uznání. V současnosti je naší hlavní prioritou integrace a udržení prodeje prostřednictvím efektivního začlenění Becherovky do naší nabídky. Do značky budeme nepochybně i nadále investovat, a to prostřednictvím vývoje nových produktů a marketingových aktivit. Becherovka je regionální značka a my chceme nadále pokračovat v její podpoře i v jejím rodném městě, v Karlových Varech. Výrobek bude distribuován skrze pobočky v celé Grupe Maspex a plánujeme jej rozšířit i na nové exportní trhy, díky čemuž poskytneme ještě většímu počtu spotřebitelů možnost vychutnat si jedinečnou chuť výrobků této značky,“ dodává Wioleta Maria Czaja, generální ředitelka poboček Česká republika a Slovensko.

 

Becherovka je v současné době značkou číslo dvě mezi bylinnými likéry v České republice a na Slovensku.

 

Maspex je největší polská soukromá společnost v potravinářském sektoru a jedna z největších ve střední a východní Evropě. V roce 2023 dosáhly tržby společnosti se sídlem ve Wadowicích více než 15 miliard PLN. Ve svém portfoliu má téměř 70 značek a její produkty najdou zákazníci ve více než 70 zemích po celém světě.

 

Na trhu s alkoholem společnost Maspex působí od roku 2022, kdy koupila společnost CEDC, lídra na trhu s vodkou a největšího dovozce zahraničních lihovin v Polsku. V této kategorii má ikonické a historické portfolio předních značek vodky, k nimž patří Żubrówka, Soplica, Absolwent a Bols. V roce 2023 koupila značku Becherovka. Šlo o 21. akvizici společnosti se sídlem ve Wadowicích, z toho 12. v zahraničí.

 

Produkty z portfolia společnosti Maspex se vyrábějí v 18 výrobních závodech v Polsku a v zahraničí. Ročně se v nich vyrábí 2,2 miliardy litrů džusů, nektarů a nápojů, více než 280 tisíc tun těstovin, cereálií a instantních produktů, téměř 180 tisíc tun džemů a zavařenin a 155 milionů litrů alkoholu. Společnost každoročně nakupuje od polských zemědělců 380 tisíc tun ovoce a zeleniny a 130 tisíc tun pšenice. Maspex podporuje mnohé místní iniciativy organizované speciálně pro děti v místech, kde se nacházejí výrobní závody.