V úterý 19. března se v pražském baru Back Doors odehrálo finále barmanské soutěže zaměřené na značku Sedmero, jejímž pořadatelem byla společnost Vikeza Gastro spolu s tvůrci českého vermutu – vinařem Janem Stávkem a barmany Rudolfem Formanem a Tomášem Křemenákem.

 

Do soutěže se přihlásilo celkem 15 barmanů, jejichž receptury lze definovat slovem „odvaha“. Některé z drinků byly ambiciózní a extravagantní, soutěžící se nebáli ani zapojit takovou surovinu, jakou je například cibule.

 

Mezi sedmero finalistů se nakonec probojovali Tomáš Bielčík (Savage Bar, Praha), Matej Kochan (AnonymouS, Praha), Lukáš Loritz (La Casa de la Havana Vieja, Praha), Miroslav Sehnalík (Bar Cobra, Praha), Marek Šimůnek (L’Fleur Bar, Praha) Marek Štrochl (Monkey Bar, Praha) a Jan Vondrka (Entrée, Olomouc). Porotci závěrečného klání se stali Jan Stávek, George Němec a Lukáš Hejlík.

 

Vítězem, na něhož čekala magnum láhev Frankovky a výlet do vinařství Víno J. Stávek v Němčičkách, se nakonec stal Marek Šimůnek z pražského baru L’Fleur. Jeho koktejl Respect sestával z whisky Goldcock Peated, Sedmero rosé, cordialu z hroznového vína, semínek koriandru a lipového sirupu a domácího likéru z červeného rybízu a zázvoru.

 

Na druhém místě skončil Lukáš Loritz z baru La Casa de la Havana Vieja se svým tekutým Koláčem – kombinací rumu infuzovaného mákem, vermutu Sedmero rosé, medové vody a švestkových bitters. Třetí místo obsadil Marek Štochl z Monkey Baru, který využil exotické suroviny, s nimiž v baru pravidelně spolupracují. V drink MSM tak spojil Sedmero rosé, verjus z Víno J. Stávek, a melounovo-čajový cordial. Koktejl doplnil sodou a ozdobil kafrovou limetou.

 

 

Vítězný koktejl Respect

 

30 ml whisky Goldcock Peated 

30 ml vermutu Sedmero Rosé

10 ml cordialu z hroznového vína, semínek koriandru a lipového sirupu 

1 bsp domácího likéru z červeného rybízu a zázvoru 

Ozdoba: parfém Sedmero