V brněnském centru Abzac se z celkového vítězství radoval tým SOŠ a SOU Polička.

 

Do moravské metropole přicestovala bezmála stovka studentů v doprovodu svých učitelů z celé České republiky: Českého Těšína, Havířova, Slavkova u Brna, Poděbrad, Jeseníku, Uherského Hradiště, Velkého Meziříčí, Bohumína, Poličky, Opavy, Mostu, Prahy, Žatce i domácího Brna. To potvrzuje značný a doposud vzrůstající zájem, kvůli němuž se Česká barmanská asociace rozhodla pořádat Team Challenge dvakrát do roka – v jarní a podzimní edici.

 

Nejlepší čtyřčlenný tým do CBA Team Challenge tentokrát vyslala Střední odborná škola a střední odborné učiliště Polička ve složení Eliška Fleková, Terezie Havliková, Gabriela Unčovská a Štěpán Beneš. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Střední školy Brno, Charbulova zastoupené Kristýnou Dluhošovou, Anetou Hakalovou, Anetou Pokornou a Danielou Davidovou. Třetí místo brala Soukromá hotelová škola Bukaschool Most díky práci Michaely Jílkové, Laury Kopecké, Anežky Havlíkové a Nikoly Jirsové.

 

Vítězné týmy získaly ceny od generálních partnerů soutěže, společností Mattoni 1873 a STOCK Plzeň-Božkov. Jednak je to voucher na pitný režim pramenité vody pro celou třídu, týmy na druhém a třetím místě pak získaly barmanskou prezentaci ambasadora společnosti STOCK Plzeň-Božkov přímo ve třídě a šampioni se mohou těšit na zážitkovou exkurzi do palírny v západočeském Prádle.

 

Stejně jako loni se udělovala cena České ručičky a pozvání na stejnojmennou přehlídku učňovských oborů, na kterou postoupil účastník CBA Team Challenge s nejvyšším bodovým ziskem ve vybraných disciplínách. To se nakonec podařilo Anetě Hakalové z brněnské Střední školy Charbulova.

 

CBA Team Challenge je týmovou soutěží pro juniorské vyznavače nápojové gastronomie, poprvé se konala loni na jaře. Primárně je určená pro čtyřčlenné studentské týmy středních gastronomických škol. Každý tým se musí zapojit do čtyř z celkem šesti pořádaných disciplín – klasické barmanství, flairové barmanství, čajová mixologie, čajová degustace, baristika a čepování piva. Zúčastnit se ale mohou i jednotlivci. Zvítězí kolektiv, který dosáhne nejvyššího součtu bodů za jednotlivé disciplíny. Váhu disciplín v konečném výsledku upravuje koeficient zveřejněný pořadateli v propozicích.

 

Hlavními partnery soutěže jsou společnosti STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. a Mattoni 1873 a.s. Jejich cílem je prostřednictvím soutěže podporovat chuť talentovaných mladých gastronomů zůstat po studiu v tomto oboru a nalézt v jejich profesi zalíbení.

 

Partnery soutěže CBA Team Challenge jsou společnosti a značky Bidfood Czech Republic s.r.o., Nestlé Česko, s.r.o., Ultra Premium Brands - Central Europe s.r.o., PARTY led, s.r.o., Premier Wines & Spirits s.r.o., RATIONAL Czech Republic s.r.o., IVN s.r.o., Sahm, Quality Hotel Exhibition Centre, BOHEMIA SEKT, s.r.o., RUDOLF JELÍNEK a.s., Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s., CORMEN s.r.o., OXALIS, spol. s r. o., Aquila, Dilmah, Zanzibar Trade s.r.o., PepsiCo CZ s.r.o., Candola s.r.o., Espresso, s.r.o., Café Reserva, Faema, Kávovary.cz, SCA Morava, s.r.o., Josef Manner s.r.o., ZEMAN Váhy s.r.o., BOHEMILK a.s., DELIKOMAT s.r.o., Mia coffee s.r.o., Ronchem, AQUALINK s.r.o. a HEINEKEN Česká republika, a.s.

 

 

Výsledky CBA Team Challenge – podzim 2023

 

CBA Team Challenge

(hlavní soutěž čtyřčlenných týmů)

1. SOŠ a SOU Polička

2. SŠ Brno, Charbulova

3. SHŠ Bukaschool Most

 

Fernet STOCK Bitter Cocktail Competition

(připravit pre-dinner cocktail obsahující Fernet Bitter)

1. Kristýna Dluhošová, SŠ Charbulova Brno

2. Michaela Bidmanová, SŠPHZ Uherské Hradiště

3. Sára Šmerdová, SŠ Charbulova Brno

 

Café Majada Junior Mistr Kávy

(připravit espresso, cappuccino a espresso macchiato)

1. Aneta Hakalová, SŠ Brno, Charbulova

2. Terezie Havliková, SOŠ a SOU Polička

3. Matěj Warcholek, SŠ Bohumín

 

Captain Morgan Spiced Gold Flair Competition

(připravit dva koktejly barmanskými technikami working flair a exhibition flair)

1. Nikolai Fomin

2. Matěj Nováček

3. Tereza Kašná, SŠPHZ Uherské Hradiště

 

Starobrno Beer Competition

(absolvovat vědomostní test a načepovat pivo dvěma různými technikami – „na hladinku“ a „na dva razy“)

1. Aneta Hakalová, SŠ Brno, Charbulova

2. Petra Kohoutková, SSŠG Svídnická, Praha

3. Karolína Tonowská, HŠ a OA Havířov

 

Oxalis Tea Tasting Competition

(správně určit pět vzorků čaje Oxalis při jejich slepé degustaci)

1. Kryštof Hondl, SOŠ a SOU Polička

2. Štěpán Beneš, SOŠ a SOU Polička

3. Adam Žyla, SŠHS a VOŠ Opava

 

Dilmah Tea Mixology Teatender Competition

(připravit čaj Dilmah a koktejl obsahující čaj Dilmah a whisky)

1. Nikola Jirsová, SHŠ Bukaschool Most

2. Kryštof Hondl, SOŠ a SOU Polička

3. Michala Kopecká, HŠ Vincenze Priessnitze a OA Jeseník