Jarní souboj o prestižní trofej středoškolských družstev se v brněnském centru Abzac odehraje v úterý 21. března. „Na základě předchozích zkušeností očekáváme opět více než stovku soutěžících, zajímavé výkony a bouřlivou atmosféru,“ předesílá prezident pořádající České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

 

Registrovat svůj tým mohou pedagogové do pondělí 6. března odesláním vyplněné přihlášky organizátorům na e-mail info@cbanet.cz.

 

Formát i pravidla soutěže se ve srovnání s minulým rokem nemění. CBA Team Challenge je novou týmovou soutěží pro juniorské vyznavače nápojové gastronomie. Primárně je určená pro čtyřčlenné studentské týmy středních gastronomických škol. Každý tým se musí zapojit do čtyř z celkem šesti pořádaných disciplín – klasické barmanství, flairové barmanství, čajová mixologie, čajová degustace, baristika a čepování piva. Zúčastnit se ale mohou i jednotlivci. Zvítězí kolektiv, který dosáhne nejvyššího součtu bodů za jednotlivé disciplíny. Váhu disciplín v konečném výsledku upravuje koeficient zveřejněný pořadateli v propozicích.

 

Novinkou je zařazení CBA Team Challenge do přehlídky České ručičky 2023. Student, který dosáhne v rámci disciplín Junior Mistr kávy, Junior Cocktail Competition a Junior Beer Competition nejvyššího bodového zisku, obdrží spolu s vyučujícími pozvání na červnové předávání cen České ručičky 2023. Tuto přehlídku organizuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s řadou ministerstev s cílem upozornit na kvalitu tuzemského odborného školství.

 

Vítězný tým CBA Team Challenge se může těšit na exkurzi do výrobních prostor likérky STOCK Plzeň-Božkov v Prádle, druhé a třetí družstvo pak na odbornou přednášku brand ambasadora stejné společnosti přímo ve škole. Loni se trofej podařilo získat týmům Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník a Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička.

 

Hlavními partnery soutěže jsou společnosti STOCK Plzeň-Božkov s.r.o. a Mattoni 1873 a.s. Jejich cílem je prostřednictvím soutěže podporovat chuť talentovaných mladých gastronomů zůstat po studiu v tomto oboru a nalézt v jejich profesi zalíbení.

 

Partnery soutěže CBA Team Challenge jsou společnosti a značky Bidfood Czech Republic s.r.o., Nestlé Česko, s.r.o., Ultra Premium Brands - Central Europe s.r.o., PARTY led, s.r.o., Premier Wines & Spirits s.r.o., RATIONAL Czech Republic s.r.o., IVN s.r.o., Sahm, Quality Hotel Exhibition Centre, BOHEMIA SEKT, s.r.o., RUDOLF JELÍNEK a.s., Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s., CORMEN s.r.o., OXALIS, spol. s r. o., Aquila, Dilmah, Zanzibar Trade s.r.o., PepsiCo CZ s.r.o., Candola s.r.o., Espresso, s.r.o., Café Reserva, Faema, Kávovary.cz, SCA Morava, s.r.o., Josef Manner s.r.o., ZEMAN Váhy s.r.o., BOHEMILK a.s., DELIKOMAT s.r.o., Mia coffee s.r.o., Ronchem, AQUALINK s.r.o. a HEINEKEN Česká republika, a.s.