Seznámit se s užitečnými a úspornými technologiemi, načerpat nejnovější informace týkající se současných trendů a v neposlední řadě také něco ochutnat a zažít hezky osobně, naživo. Na to vše láká dvoudenní festival gastronomických technologií Hraspo Fest.

 

Hostit jej ve dnech 18. a 19. října budou prostory multifunkčního centra Abzac, které slouží jako sídlo České barmanské asociace. Dvoudenní program festivalu nabídne více než dvě desítky přednášek a workshopů.

 

„Nejpřínosnější by měl být pro dvě skupiny návštěvníků. Tou první jsou vedoucí hromadného stravování, tedy různých jídelen a kantýn. Druhou pak tvoří zástupci komerčního sektoru z restaurací, kaváren či barů. Ti všichni naživo uvidí technologie, které mají potenciál posunout jejich provozy směrem k efektivnější, energeticky nenáročnější kuchyni poskytující širší paletu možností co do zpracování surovin,“ vysvětluje Martin Videczký z pořadatelské společnosti Hraspo.

 

Podle něj by si návštěvníci rozhodně neměli nechat ujít například show šéfkuchaře Petra Náhlíka. Ten předvede, jak poskládat atraktivní menu s maximálním využitím surovin a špičkových technologií. Podávat se bude třeba jehněčí hřebínek. Dozvíte se také informace týkající se zvýšení produktivity fungování provozu, získání dotací na profesionální spotřebiče nebo možnosti úspory energie.

 

To vše v atraktivním prostředí centra České barmanské asociace, kde se o vaše chuťové pohárky postarají profesionální barmani i baristé. Programem festivalu provede Petr Nárožný ml.

 

„Upřímně, nebudeme si hrát na master chefy a exkluzivní fine dining. Spíše si ukážeme, jak efektivně a ve vysoké kvalitě připravit větší množství jídla za rozumných podmínek,“ dodává Martin Videczký.

 

Kompletní program a registrační formulář k návštěvě festivalu naleznete na webu pořádající společnosti Hraspo.