Čajová sekce České barmanské asociace, Czech Teatenders, má nového vedoucího. Dosavadní první muž teatenderů Jiří Boháč předal žezlo kolegovi Honzovi Zlámanému. Členové Czech Teatenders si vedoucího zvolili v on-line hlasování v úterý 13. září. 

 

Honza Zlámaný s Jiřím Boháčem v posledních letech intenzivně spolupracoval na klíčových aktivitách sekce, proto je volba přirozeným vyústěním jeho dosavadní činnosti. 

 

„Po snad už minulých covidových letech chci s činností sekce navázat tam, kde se skončilo. Budeme opět pořádat kvalitní juniorské soutěže, pokračovat ve vzdělávání mladých teatenderů a udržovat v barmanské komunitě povědomí o čaji,“ předesílá 33letý Honza Zlámaný, který v současnosti pracuje jako Monin ambassador pro Českou republiku.

 

Nejbližší aktivitou bude pokračování ve spolupráci s Vysokou školou hotelovou, kdy se Honza Zlámaný letos v květnu na její půdě zúčastnil mezinárodního čajového workshopu, na němž zasedali odborníci z několika evropských zemí. Nabízí se také kooperace s firmou Oxalis, která v Praze otevřela Czech Tea Centre vhodné pro pořádání různých workshopů či degustací.