Czech Flair Team, flairová sekce České barmanské asociace, chystá na neděli 28. srpna soutěž nazvanou Captain Morgan Flair Competition 2022. Uskuteční se ve venkovním areálu podniku Oáza Beach Bar & Bistro u Žďáru nad Sázavou, který provozuje barman Ondřej Cempírek.

 

„Bude to příjemné koktejlové odpoledne. Pokud budete v tu dobu zrovna relaxovat na Vysočině, rozhodně se zastavte, soutěž bude volně přístupná. Vyberete si ze speciálního menu drinků na rumu Captain Morgan, občerstvení připraví personál bistra,“ zve všechny příznivce exhibičního barmanství vedoucí pořádajícího Czech Flair Teamu Václav Abraham.

 

Soutěžit se bude v juniorské i profesionální kategorii. Účastníci v maximálně pětiminutovém časovém limitu připraví dva různé koktejly – klasický drink Cuba Libre metodou working flair a volný fancy koktejl metodou exhibition flair, a to za užití produktů značek Captain Morgan, Monin a Mattoni 1873 v daných nápojových segmentech.

 

Přihlašovat se je možné do 18. srpna na webu České barmanské asociace. Pozor, soutěží se nejen o věcné ceny, ale v profesionální kategorii také o body do celoročního seriálu Czech Flair League o flairového Barmana roku CBA s právem reprezentovat Česko na koktejlovém mistrovství světa.

 

Letošní pořadí Czech Flair League prozatím vede Štěpán Šimánek následovaný Martinem Vogeltanzem a Tomašem Bielčíkem.

 

Partnery soutěže jsou společnosti STOCK Plzeň-Božkov s.r.o., ZANZIBAR, s.r.o. a Mattoni 1873 a.s.

 

 

Harmonogram soutěžního dne:

 

14:00 registrace, losování startovního pořadí 

15:00 rozprava v tréninkové místnosti

16:00 zahájení soutěže

19:30 slavnostní vyhlášení výsledků