Řemeslo fascinovalo českého designéra Martina Kastnera odjakživa. Vyučil se kovářem, vystudoval design na vysoké škole a před více než dvaceti lety se přestěhoval do USA.

 

Dnes Martin Kastner platí za předního světového designéra, vyhrál spoustu cen a dostal se na seznam stovky nejvlivnějších osobností designu. Proslavil se především spoluprací s tříhvězdičkovou restaurací Alinea v Chicagu a zdejším barem The Aviary, pro který navrhnul ikonickou infuzovací karafu Porthole.

„S barmany z Aviary jsme diskutovali o abstraktních koktejlových ingrediencích jako je čas a jeho role v drinku. Oni pak vyvinuli koktejl na bázi čaje, který během 20 minut od přípravy úplně změnil svůj charakter. Na řadu přišlo přemýšlení, jak jej prezentovat hostům. Napadlo mě dvojité okno, kterým pozorujete proces infuze – Porthole,“ poodhalil Martin Kastner vznik karafy v podastu Proti Proudu.

 

Porthole se stala vizuálním symbolem baru The Aviary i jeho prezentace koktejlů. Postupně se díky minimalistickému designu i užitnosti etablovala také v dalších prestižních barech po celém světě, vyrobeny jí byly desetitisíce kusů. U nás ji ve svém DNA má vepsanou například AnonymouS Bar, Shrink’s Office a Ideas are Bulletproof. Macerace, louhování, destilace a infuze oblíbených surovin, ať už koření, ovoce, květů, bylinek nebo olejů, totiž s Porthole zpestří přípravu nápojů, ale samozřejmě i pokrmů.

 

 

Světoznámá infuzní karafa Porthole za zvýhodněnou cenu

Český velkoobchod Premium Gastro, výhradní dodavatel značky Crucial Detail pro evropský trh, nyní nabízí 50 kusů slavné Porthole pro návštěvníky webu CBA s 15% slevou. Na spuštěném prodejním webu značky Crucial Detail stačí zadat kód Porthole4CBA. Pořídit zde ale můžete i další kolekce originálního designového inventáře na bar, domů, nebo jako dárek pro vaše blízké. Patřičný efekt podpoří exkluzivní dárkové balení produktů. Vybírejte a inspirujte se zde: www.crucialdetail.eu.

 

Velkoobchod Premium Gastro nabízí profesionální inventář pro barmanské i kuchařské potřeby již více než 10 let. Za tu dobu si v HORECA segmentu společnost vybudovala renomé i největší showroom v České republice. Základ úspěchu postavilo Premium Gastro na odborném poradenství a individuální péči o klienty. Cíl je vždy stejný: Vybrat pro danou provozovnu maximálně praktický produkt s ohledem na jeho konkrétní využití, udržitelnost i cenovou úsporu v čase.

Pro běžné spotřebitele, milovníky užitého designu a volnočasové mixologie, ale zůstávala nabídka originálních technologií, skla a barmanského inventáře nedotknutelná. Kdo nekupoval do profesionální provozovny, neměl šanci se k inventáři dostat. Až do teď – Porthole si totiž můžete koupit i k sobě domů, aniž byste podnikali v pohostinství. 

 

Pozor, zvýhodněná nabídka Porthole je dočasná. Využít ji můžete ZDE.