Podnikatelé a živnostníci budou zítra v Praze demonstrovat, aby vyjádřili svůj nesouhlas s jednáním Vlády České republiky. Akci svolávají Podnikatelské odbory, které mají více než 12 tisíc členů a jsou po Hospodářské komoře druhým největším zástupcem podnikatelů v Česku.

 

Účastníci se sejdou v úterý 1. prosince krátce před jedenáctou dopoledne v Praze, u památníku II. odboji v parku na Klárově (u stanice metra Malostranská). Přesně v 11 hodin pak vyrazí na pomalou procházku kolem Úřadu vlády, kde hodlají kabinetu nahlas a z plných plic sdělit, co si o něm myslí.

 

„Vyzýváme podnikatele a živnostníky, aby přišli premiérovi a ministrům říct, co si o jejich stylu vládnutí a rozhodování myslí. Řekneme vládě, že nejsme bezejmenná masa. Jsme lidé z masa a kostí, nejsme jen statistické položky v jejich výkazech,“ uvedl předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek s tím, že soukromníci již s touto vládou ztratili trpělivost.

 

Podnikatelské odbory vznikly v únoru roku 2017, jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněnými zásahy státu do podnikání. Kompletní prohlášení k demonstraci naleznete v příloze.