Vyšperkované lahvování

Jedním z nástrojů, kterým v časech covidu bojují bary proti nepřízni osudu, je nabídka lahvovaných drinků nebo párty boxů. I tohle provizorní řešení však lze s trochou kreativity přetavit v zajímavý projekt – přidejte kousek ekologie, hudební playlist nebo třeba neotřelý způsob balení.

 

Dobře prodal

Ušlechtilým destilátům se Roman Vaněček věnuje už dvě desetiletí. Ke sběratelství ho kdysi přivedla příhoda, kdy se mu podařilo láhev koňaku pořízenou za 200 tisíc korun vydražit za téměř dvojnásobek. Jakou výhodu mají investiční destiláty ve srovnání s vínem?

 

Pražiči z Chrudimi

Zpočátku cestovali po všech kontinentech a z cest si dováželi lahodnou kávu či čaj, až se rozhodli, že si založí vlastní pražírnu – World Coffee v Medlešicích na Chrudimsku. Provozovatelé dle svých slov cítí zodpovědnost, neboť dávají kávovému zrnku vyrostlému na opačném konci planety konečný charakter.

 

Bude v Prazdroji destilerie?

V Plzeňském Prazdroji zřejmě budou kromě piva vyrábět nově také tvrdý alkohol. Firma si totiž v obchodním rejstříku nechala rozšířit předmět podnikání o výrobu lihovin, detaily však zatím prozradit nechce. Mezitím nejslavnější český pivovar stáčí svůj nefiltrovaný ležák zrající v dřevěných sudech na návštěvnické trase do litrových plechovek a rozváží ho po městě jako limitovanou edici.

 

Pivní optimismus

V pražském minipivovaru Hangár se rozhodli obnovit výrobu piva – věří totiž, že se do Vánoc otevřou české hospody, a chtějí mít k této příležitosti přichystaný pěkně naplněný sklad.