Prvním příjemným překvapením pro organizátory workshopu byla samotná účast komisařů – ze 30 pozvaných jich do moravské metropole dorazilo 26. „Máme radost, že svou ryze dobrovolnou činnost berou takhle vážně. Hned na začátku se všichni shodli na tom, že komisař juniorských soutěží je pozice vykonávaná z přesvědčení, jejímž prostřednictvím se dá přispět ke zlepšení gastronomie,“ podotkl iniciátor setkání a jeden z komisařů Radek Poláček.

První polovinu dne vyplnil brněnský kouč a lektor Jiří Střelec, který už dvě desetiletí vzdělává pracovníky na manažerských pozicích. Zkušený mentor přiměl posluchače se zamyslet nad tím, co se děje v myslích hodnocených soutěžících, a jak přispět k tomu, aby si studenti soutěž užili bez zbytečného stresu. K osvojení těchto soft skills dovedností přispěl i nácvik různých modelových situací.

Odpolední blok pak patřil zopakování pravidel juniorských soutěží, v nichž od loňska nastala jediná změna. Barmani budou mít od začátku roku 2021 před samotným vytvářením drinku pětiminutový limit na přípravu pracovního prostoru. Doteď byl neomezený, kvůli čemuž se soutěže někdy nepříjemně natahovaly. „Myslím, že pro zvládnutí potřebných úkonů je to čas naprosto dostačující. Samozřejmě v tom případě, že soutěžící se na pódium vydá například s již dopředu vyleštěnými skleničkami,“ dodal Radek Poláček.

Kolotoč soutěží odborně garantovaných Českou barmanskou asociací by se měl po zhruba půlroční koronavirové pauze rozjet na podzim, 25. září se koná Kocour Cup 2020 v kategoriích juniorských barmanů a pivních specialistů. Bude však záležet na aktuální epidemiologické situaci, zda se ta která soutěž nakonec uskuteční.