Nenapodobitelné nealko
Zatímco většina producentů nealkoholických destilátů si svůj výrobní postup přísně střeží, Ben Branson, autor „spiritu“ Seedlip, je otevřenější. Branson také své výtvory neoznačuje jako nealkoholický rum nebo gin, ale dává jim unikátní pojmenování. Nyní jsou k dostání v portfoliu Ultra Premium Brands.

Co je to postaru?
V Žatci vaří pivo opravdu „postaru“, a není to žádná marketingová kudrlinka. Třírmutový dekokční způsob vaření, hlavní kvašení v otevřených spilkách a zrání v ležáckém sklepě bez krácení doby ležení – to jsou podle obchodního ředitele Žateckého pivovaru postupy, které už se vidí jen málokde.

Nenapodobitelné nealko II
Už jste slyšeli o nealkoholických nápojích značky The Artisial Drinks? Jde především o toniky neotřelých příchutí jako Agave Lemon nebo Violet Blossom, zajímavě ale zní i Barrel Smoked Cola.

Kávový multikulturalismus
Je známo, že geneticky jsou Češi pestrou směsicí prapředků z různých koutů Evropy a Asie. Podobně se u nás střetávají odlišné kávové kultury – italská, severská či balkánská. Ke které z nich inklinujete vy?

Chtějte ji čerstvou
Nejlepší káva je čerstvá káva, což znamená zhruba do měsíce od upražení. Bohužel u mainstreamových káv se na obalu dozvíte pouze datum expirace, nikoliv však upražení. Pokud to tedy s domácí přípravou kávy myslíte vážně, měli byste místo do supermarketu zamířit přímo do pražírny.