Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Bratislava hostila české a slovenské finále The Bartenders Society 2019

29. 4. 2019
The Bartenders Society je světová barmanská soutěž koktejlů na bázi agricole rhum značky Saint James. Zaštiťuje ji společnost La Martiniquaise, která má značku ve svém portfoliu. Společné národní finále České a Slovenské republiky se konalo v pondělí 15. dubna - bratislavský bar Le Club přivítal 20 barmanů z České a Slovenské republiky, jejichž úkolem bylo připravit koktejl z rumu Saint James inspirovaného gastronomií. K vidění tak byly koktejly inspirované zmrzlinou, cheesecakem a dalšími oblíbenými dezerty, ale také drinky, jejichž základem byl rum infuzovaný opečenou slaninou či zeleným čajem.
Českou skupinu s přehledem ovládl Daniel Jach z brněnského Shot baru se svým koktejlem Čízkejk, jehož základam byl Saint James Blanc infuzovaný máslovými sušenkami a limetovou kůrou. Druhé místo obsadil Martin Kůla z baru La casa de la Havana Vieja (Praha) s koktejlem James Rose vycházejícího z kreolské kuchyně. Třetí příčku obsadil Charlie Lorenzi rovněž z baru La casa de la Havana Vieja, jeho koktejl Rhum rules inspirovaného lokálním exotickým ovocem z Martiniku, odkud pochází i rumy Saint James. Zástupci baru La casa de la Havana Vieja si odnesli zároveň cenu za nejlepší komunikaci soutěžních koktejlů na sociálních sítích.

Mezi slovenskými barmany dominoval Richard Lepieš z Lobby baru v hotelu Kempinski High Tatras se svým koktejlem 7th Heaven, kombinovaného z rumu Saint James Blanc, Grand Marnier, Bentianna a malin. Kristián Kroták z Antique American Bar Bratislava obsadil s koktejlem Flip & Shout druhé místo, základem byl Saint James Blanc infuzovaný marlenkou. Třetí místo obsadila Ivana Kurillová z baru Antique American s koktejlem Quadelope, jehož součástí byla kromě rumu Saint James Amber také kombucha. Cenu za nejlepší komunikaci na sociálních sítích si odnesl Lobby bar Kempinski High Tatras.

A kdo se zúčastní světového finále? Porotu ve složení William Ploquin-Maurell (zástupce společnosti La Martiniquese), Tony Velich (brand ambassador World Class) a Aleš Svojanovský (prezident České barmanské asociace) nejvíce oslovil koktejl Čízkejk Daniela Jacha, který tak bude v květnu reprezentovat Českou republiku v Paříži. Přejeme hodně štěstí při májovém klání ve velmi silné konkurenci barmanů z celého světa…
23. - 26. 1. 2020
DANUBIUS GASTRO 2020
12. 2. 2020
OXALIS - CZECH TEATENDER
12. 2. 2020
KROMĚŘÍŽ 2020
12. 2. 2020
KROMĚŘÍŽ 2020
14. 3. 2020
GINFEST 2020
Svět barmanů 4/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři