Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

TZ: S Black Foxem v Brně míchalo 20 juniorů

23. 1. 2018
O uplynulém víkendu pokračoval juniorský seriál soutěží České barmanské asociace o Barmana roku letošním druhým dílkem do celé skládačky, a to v rámci eventu Gastro Junior Brno 2018.
Sobotní akce se zúčastnilo rovných 20 studentů středních škol s gastronomickým zaměřením, kteří na brněnské výstaviště přijeli ze všech koutů republiky od Teplic po Uherské Hradiště. Jejich úkolem bylo vytvořit nápoj spadající do kategorie Fancy cocktail, přičemž povinné bylo použití 2 centilitrů prémiového bylinného likéru Black Fox, druhá alkoholická složka drinku musela být součástí portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov s.r.o.

Budoucí profesionální barmani ve svých recepturách často sahali také po sirupech značky Monin nebo ovocných džusech Cappy, k vidění byla i práce s méně tradičními ingrediencemi. V drincích se objevily například čaj Earl Grey, domácí karamel s kardamomem, vinný ocet, jedlé 23karátové zlato, rozmarýn, kumkvat s jalovcem nebo chilli papričky.

„Nejen profesionální, ale už i juniorské soutěže se v posledních letech výkonnostně vyrovnaly. Musíme hledat stále větší detaily, abychom mohli rozhodnout o vítězích,“ uvedl ke kvalitě barmanského klání Karel Mayer, který společně s Martinem Vogeltanzem tvořil ostřílenou dvojici komisařů soutěže.

Na nejvyšší příčku v hodnocení nakonec vystoupal Michael Šebela z Hotelové školy Bohemia Chrudim. Jeho drink Fox Hunting obsahuje 2 cl Black Fox, 2 cl Johnnie Walker Black Label, 1 cl sirupu Monin bazalka a 5 cl toniku Kinley. Zajímavým nápadem Michaela Šebely bylo zakouření sklenic dubovým dřevem ze sudu po whisky.

Jako druhá se ve své vůbec první soutěži umístila Markéta Grimmová z HŠ Frenštát pod Radhoštěm a na třetím místě skončila Eliška Pivoňková ze SŠHG Praha.

Juniorské klání by se nemohlo uskutečnit bez podpory partnerů, kterými byli společnosti Stock Plzeň-Božkov s.r.o., Coca-Cola HBC Česko a Slovensko s.r.o., Zanzibar s.r.o. a Karlovarské minerální vody a.s. Další juniorskou soutěží v letošním kalendáři bude Kroměřížská koktejlová soutěž 2018, která se uskuteční 31. ledna.
16. 6. 2018
MATTONI GRAND DRINK 2018
16. 6. 2018
MGD 2018
4. 8. 2018
SUMMER BARTENDERS COMP.
7. - 9. 9. 2018
LOUNY 2018
17. - 19. 9. 2018
18th IRJC 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři