Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

ERASMUS+: Workshop pedagogických pracovníků v Brně

16. 11. 2015
Ve dnech 13.-14.11.2015 proběhl v Brně workshop pedagogických pracovníků v Brně. Účastníci stáže diseminovali své nově nabité zkušenosti a poznatky v rámci svých praktických workshopů.
Tomáš Zahradil společně s Romanem Pospíchalem, Adamem Troubilem, Milanem Bočkaiem a dalšími informoval účastníky o správné přípravě espressa, odlišnostech v přípavě v ČR a Itálii včetně praktické ukázky i zkoušky jednotlivých účastníků.
Tomáš Kubíček za pomoci Aleše Svojanovského, Zdeňka Plášila, Karla Zapalače a dalších předváděl účastníkům workshopu "Meisterlogy – bylinný likér jako netradiční báze moderních koktejlů" typické italské aperitivy z bylinného likéru Jägermeister. Veškeré aperitivy si pedagogové vyzkoušeli pod jeho vedením.
Druhý den proběhl blok teoretických přednášek, kde byli pedagogičtí pracovníci středních odborných škol s gastronomickým zaměřením seznámeni s výsledky stáže programu Erasmus+ projektu Italská gastronomie se zaměřením na produkty nápojové gastronomie, prohlédli si fotografie ze stáže a účastnili se v diskuze, kde účastníci stáže odpovídali na dotazy . Všichni účastníci si odnesli informace o typických nápojích italské gastronomie, odlišnostech v přípravě kávy, práci barmana v Itálii. Novinkou pro všechny byla barmanova samostatná příprava finger foods k vybraným nápojům.
21. 9. - 6. 10. 2019
23. - 25. 9. 2019
24. 9. 2019
PRAGUE BAR SHOW 2019
7. - 9. 10. 2019
BAR CONVENT BERLIN 2019
Svět barmanů 2/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři