e-mail
heslo

Reset hesla |Stát se členem

MENU
ZAVŘÍT
VŠECHNY SEKCE ASOCIACE

CZECH MIXOLOGIST

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE
 • KLUBY

MISTR KÁVY

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE

CZECH FLAIR TEAM

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE
 • ŘÁD KLUBOVNY

CZECH TEATENDERS

ZPĚT

 • O SEKCI
 • AKCE
 • TEA MASTER CUP
 • SOUTĚŽE JTC

CZECH BEER SPECIALIST

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE

CZECH MIXOLOGIST
O SEKCI

ZPĚT

CZECH MIXOLOGIST
KLUBY

ZPĚT

MISTR KÁVY
O SEKCI

ZPĚT

CZECH FLAIR TEAM
O SEKCI

ZPĚT

CZECH TEATENDERS
O SEKCI

ZPĚT

CZECH TEATENDERS
TEA MASTER CUP

ZPĚT

CZECH TEATENDERS
SOUTĚŽE JTC

ZPĚT

CZECH BEER SPECIALIST
O SEKCI

ZPĚT

CZECH BARTENDERS LEAGUE

Nikka Perfect Serve 2023

​​​​​​​Soutěž s legendární japonskou whisky, která nebývale komplexně prověří schopnosti barmana včetně jeho pohostinnosti.

 

 

TERMÍNY

9. 10. 2023 Deadline přihlášek
6. 11. 2023 Národní finále, Café Bar Pilotů Praha
3.-4. 12. 2023 Globální finále, San Francisco

 

 

PRAVIDLA

Do soutěže je možné se zaregistrovat výhradně na webu nikkawhisky.eu pod záložkou Nikka Perfect Serve. Kromě základních kontaktních informací je k přihlášení potřeba také receptura signature koktejlu na bázi některého z produktů značky Nikka doplněná o příběh, který vysvětlí, jak drink naplňuje letošní téma soutěže The Other Half. Vybírat je možné mezi Nikka From the Barrel, Nikka Coffey Grain, Nikka Coffey Malt, Nikka Coffey Gin, Nikka Coffey Vodka, Nikka Days, Yoichi Single Malt, Miyagikyo Single Malt a Taketsuru Pure Malt.

 

Téma The Other Half vzdává hold společnosti Nikka, která od samého počátku budovala most mezi Skotskem a Japonskem. Inspiraci lze ale nalézt i v příběhu lásky mezi jejím zakladatelem Masatakou a jeho ženou Ritou, dvou palírnách Joiči a Mijagikjó, ale také ve vztahu mezi single malt a zajímavou řadou blended whisky Nikka, v nichž se snoubí sladové a obilné whisky vyráběné tradičními i inovativními způsoby, nebo v použití destilačních kotlů a kolon. V historii společnosti a v jejích produktech lze dvou polovin jednoho celku nalézt celou řadu.

 

Úkolem soutěžících je vytvořit druhou polovinu vybraného produktu Nikka, a to ve formě nealkoholického koktejlu, který destilát vhodně doplní. Tato dvojice má ve výsledku tvořit harmonický celek. Dotazy zodpoví ambassador organizátora Kryštof Hordina na e-mailu krystof.hordina@upb.cz.

 

Pořadatelé na základě receptury a příběhu vyberou deset nejlepších soutěžících, kteří se spolu utkají v národním finále. Předcházet mu bude seminář, který povede Nikka Brand Hospitality Advocate Stanislav Vadrna, jenž je letitým zástupcem značky Nikka a také duchovním otcem soutěže. Vysvětlí v rámci něj mimo jiné i dva základní principy, z nichž vychází japonská pohostinnost – omakase a ichi-go a ichi-e. A právě pohostinnost bude vedle koktejlu, komunikace, stylu práce, znalosti produktů a komunikačních dovedností součástí hodnocení soutěžících. Za soutěžním barem stráví každý z finalistů patnáct minut. Kromě ingrediencí potřebných pro svůj drink a základních barmanských pomůcek si za něj nemůže donést nic – zakázané je například vlastní sklo. To ale zdaleka není jediná „komplikace“.

 

Úkolem finalistů rovněž bude čelit třem porotcům, kteří svým chováním simulují běžný večer v baru, kdy se může přihodit prakticky cokoliv. Ve hře budou různé modelové situace a na bedrech soutěžícího leží, aby vše ukočíroval, a současně dokázal jednomu z porotců naservírovat svůj signature drink, druhému na místě vymyšlený twist na klasiku nebo klasický koktejl, jenž bude odpovídat jeho roli, a třetímu single malt whisky (Yoichi nebo Miyagikyo).

 

Vítěz národního finále postoupí do globálního finále v San Franciscu. Nejlepší globální dvojice se pak za odměnu vydá na výlet do Japonska navštívit palírnu Nikka a vybrané bary.

 

 

BODOVÁNÍ CZECH BARTENDERS LEAGUE

Registrace a zaslání receptury: 5 bodů

 

Postup do finále: 5 bodů

 

Umístění na 1. až 5. místě: 5 bodů až 1 bod

 

 

KONEČNÁ TABULKA SOUTĚŽE

Poř.
Jméno a příjmení
Body
1.
Mariam Ahmed
15
2.
Peter Plieštik
14
3.
Matúš Brath
13
4.
Tomáš Bakaj
10
5.
Filip Bureš
10
6.
František Dandáš
10
7.
Jaroslav Jeřábek
10
8.
Nikol Talčíková
10
9.
Lukáš Dratva
5
10.
Jan Lukas
5
11.
František Říha
5
12.
Limesh Seetohul Seetohul
5
13.
Jakub Slánský
5
14.
Jaroslav Štrunc
5
15.
Carola Urru
5

 

 

VYBRANÉ MEDIÁLNÍ VÝSTUPY​​​​​​​

 

 

Svět barmanů 1/2023

OFICIÁLNÍ ČASOPIS CBA

Svět barmanů 1/2023

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLEDÁTE PRÁCI V OBORU?

Gastrojobs