Letošní ročník Jodhpur Kroměřížské koktejlové soutěže se tam uskutečnil v kategoriích Junior Mistr kávy a Junior Cocktail Competition.

 

Tradiční klání mladých gastronomů uspořádala ve svých prostorách Střední škola hotelová a služeb Kroměříž za odborné garance České barmanské asociace. Do soutěže se přihlásilo 31 studentů z celé České republiky.

 

V koktejlové kategorii měli juniorští barmani za úkol připravit v sedmiminutovém limitu jednu porci gin toniku za užití ginu Jodhpur London Dry a toniku Schweppes Indian Tonic a tři porce fancy koktejlu obsahujícího minimálně dva centilitry ginu z portfolia společnosti Zanzibar.

                         

Nejvíce bodů za předvedený výkon posbírala v poslední době nepřemožitelná Sára Šmerdová ze SŠ Brno, Charbulova. Její drink Malinový sen kromě ginu Jodhpur obsahuje malinový likér Monin, fresh z čerstvých malin, citronový sirup Monin, bitter a zástřik citronovou esencí. Zdoben je cukrovou krustou, mátou a špízem z lesního ovoce.

 

Na druhém místě skončila Petra Kohoutková z pražské SSŠ Gastronomie, Svidnická, která zároveň obdržela cenu za nejlépe zvládnutý vědomostní test. Bronzovou pozici bral Matěj Sedmera ze SŠ Brno, Charbulova.

 

Soutěž baristů spočívala v přípravě espressa, cappuccina a volného nápoje obsahujícího kávu a vyrobeného pomocí tlakové iSi lahve.

 

Se zadáním si nejlépe poradila Natálie Veselíková ze SOŠ a SOU Polička, jejíž volný nápoj Cherry Coffee kromě espressa obsahuje také pasterizovaný bílek, sirup Sangria Mix Monin, jablečno-višňový džus a je zdoben prachem z lyofilizovaných třešní.

 

Z druhého místa se v baristické disciplíně radovala Aneta Hakalová ze SŠ Brno, Charbulova, třetí příčku obsadil David Světlý ze SOŠ a SOU Polička.

 

Soutěž by se nemohla uskutečnit bez podpory partnerů, jimiž jsou společnosti a značky Mattoni 1873 a.s., Granini, Pepsi, Schweppees, Zanzibar s.r.o., Monin, Bohemilk a.s., Ronchem s.r.o., Zeman Váhy s.r.o., SCA Morava s.r.o., LEROS, s.r.o., Café Reserva, Faema, Ancap, La Cimbali, Trucillo, Kávovary.cz, Manner, iSi a Brita.