Barmani a barmanky z České republiky se již nyní mohou přihlašovat do nové soutěže s rumem Diplomático. Barmanské klání nazvané Diplomático & Co, jehož tématem je lokálnost a udržitelnost, startuje už zkraje září – pokud tedy cítíte, že je to aktivita právě pro vás, s přihláškou nemeškejte! Hraje se o cestu do Venezuely na setkání vítězů národních kol soutěže, body do Czech Bartenders League a další hodnotné ceny.

 

Do soutěže pořádané distribuční společností Ultra Premium Brands se mohou přihlásit barmani a barmanky z celého Česka starší osmnácti let, kteří aktivně pracují za barem a v nápojovém lístku jim nechybí rum Diplomático Planas nebo Reserva Exclusiva. Tyto produkty totiž v soutěži sehrají hlavní roli. Do soutěže se přihlásíte napsáním e-mailu ambasadorovi rumu Diplomático Lukáši Hanzlovi na lukas.hanzl@upb.cz.

 

Pozor, uzávěrka přihlášek je už 2. září. V tomto termínu se totiž na Střeše Radost v Praze na Žižkově uskuteční úvodní seminář soutěže a účast na něm je pro soutěžící povinná. „Kromě detailního představení soutěže a zadání pro první kolo účastníkům předáme spoustu informací, které jim při vymýšlení soutěžního koktejlu i v následném finále přijdou vhod. Řeč přijde i na téma udržitelného rozvoje a principy zero waste, což jsou hlavní motta soutěže Diplomático & Co,“ prozradil Lukáš Hanzl.

 

Čas na vymyšlení soutěžního koktejlu na bázi rumu Diplomático Planas nebo Reserva Exclusiva budou mít barmani a barmanky do 16. září. Jejich výtvory poté organizátoři zveřejní na facebookovém profilu soutěže. Úkolem účastníků dále bude promovat drink viditelně na sociálních sítích i v nabídce domovského baru. Do 10. října obejde všechny bary porota, soutěžní drinky ochutná a zhodnotí jejich chuť, servis, prezentaci i znalosti barmana a vybere osm finalistů. 

 

Finále o dvou disciplínách se uskuteční 14. října v pražském kině Přítomnost. Nejdříve všichni finalisté namíchají svůj soutěžní drink, druhé kolo se pak bude týkat jen trojlístku nejlepších a jeho zadání nebude předem známé.

 

Vítěz Diplomático & Co získá atraktivní odměnu v podobě cesty do Venezuely, kde nahlédne do výrobního procesu rumu, pozná kolegy z celého světa, ochutná skvělé drinky i lokální kuchyni a užije si špetku latinskoamerické atmosféry. Kromě toho pořadatelé jeho recepturu zařadí do knihy Zero Waste Cocktail Book, kterou po skončení soutěže ve všech participujících zemích vydají. Pěkné ceny obdrží i ostatní finalisté.

 

Soutěž se započítává do celoročního seriálu Czech Bartenders League o Barmana roku České barmanské asociace. Vítěz ligy bude reprezentovat Českou republiku na koktejlovém mistrovství světa IBA.