Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Dívčí nadvláda. Taky by se dal ve stručnosti popsat výsledek juniorské barmanské soutěže JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR BARTENDERS CUP pořádané Českou barmanskou asociací při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018.
dokument (569 kB)
Než barmanka Super Panda Circusu Hanka Graclíková v minulém týdnu odletěla do Londýna na světové finále soutěže Beefeater MIXLDN, chodila mezi kolegy a rozdávala jim připínací placky s nápisem Brno a obrázkem zelených kuliček hrášku. „Jedna firma vyrábí notýsky, trička, placky a další suvenýry vyloženě s touto tematikou, pár jsem si jich taky koupila,“ říká barmanka. Její soutěžní drink pojmenovaný Genepeas (genesis + peas), s nímž už v listopadu zvítězila v českém finále, totiž odkazuje na brněnského vědce Gregora Mendela a jeho pokusy s hráškem, na nichž vystavěl zákony genetiky.
Punč. Slovo, které zná téměř každý a které podněcuje fantazii bezmála 400 let. Není proto divu, že se v minulosti podílel na změně volebních výsledků či tvorbě legislativy i jiných dohod, že v zimě zahříval celé národy, upoutal pozornost jak mnoha slavných, tak neslavných osobností a pro řadu z nich přímo definoval vánoční čas. Jaký však je příběh populárního punče z plantáží Karibiku, který společně s celou skupinou těchto nápojů v různých variacích předznamenal zrod moderního koktejlu?
Karibský ostrov Guadeloupe shora tak trochu připomíná motýla usazeného v tyrkysovém moři. Jde vlastně o dvojostrov a několik menších ostrovů náležejících k Malým Antilám. Jakožto zámořskému departmentu Francie Guadeloupe náleží status nejvzdálenějšího regionu Evropské unie. Na karibskou oblast překvapí nečekaně velkou koncentrací rumových palíren. Co se objemu výroby týče, produkuje se zde o trochu více rumu než na Martiniku, jež je ve světě svými třtinovými destiláty mnohem známější.
Společnost Coca-Cola představuje limitovanou edici plechovek s designy 11 olympijských sportů. Součástí edice je také plechovka se siluetou a podpisem Ester Ledecké, která bude vůbec poprvé na olympiádě závodit s helmou v barvách Coca-Cola. Pro české fanoušky je navíc připravena speciální soutěž, ve které mohou od 9. až do 23. února vyhrát každý den trendy fandící dupačky.
Whisky se údajně pálí už od 12. století. Ta první byla jednosladová, následně se začala míchat, takzvaně blendovat z více druhů. Dosud nejznámější vzešla z rukou patnáctiletého Johnnieho Walkera. Diageo, současný výrobce této whisky, se letos rozhodl u příležitosti narozenin jeho syna Alexandera Walkera, otevřít svůj archiv a tím 8. února zahájit již druhý ročník Mezinárodního dne skotské whisky.
Seriál juniorských baristických soutěží České barmanské asociace Junior Mistr kávy® pokračoval ve středu 31. ledna svým druhým dějstvím, tentokrát na Hané. Hostitelem Kroměřížské koktejlové soutěže byla Střední škola hotelová a služeb Kroměříž.
dokument (481 kB)
Ve středu 31. ledna se v prostorách SŠHaS Kroměříž za odborné garance České barmanské asociace uskutečnil již devatenáctý ročník Kroměřížské koktejlové soutěže. V kategorii Junior Cocktail Competition se registrovalo 14 soutěžících.
dokument (590 kB)
Český svaz pivovarů a sladoven představil aktuální data z dlouhodobé studie Pivo v české společnosti připravované Centrem pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR (CVVM). Tradiční zlatý mok alespoň občas pije 87 % českých mužů. Mezi ženami se v roce 2017 k alespoň občasnému pití piva přihlásilo 59 %. Muži se napijí piva v průměru třiapůlkrát týdně, ženy méně než dvakrát za týden.
Rozjet nový (a konceptem velmi podobný) podnik na místě, kde po celé předchozí čtvrtstoletí fungovala legenda, je trochu oříšek. Aktuálně se o to pokouší po minulém týdnu již oficiálně otevřený Whiskey Bar, který neexistuje v brněnské Gorkého ulici.
Na Střední škole hotelové a služeb v Kroměříži se 31. ledna konal již třetí ročník DILMAH – CZECH TEATENDERS CUP 2018. Hlavním partnerem této soutěže je společnost DILMAH, která dodala čaje prémiové řady T – SERIES, z nichž soutěžící připravovali své inspirativní nealkoholické koktejly (tzv. moktejly).
dokument (547 kB)
Značku Ron Millonario založil v roce 2006 Fabio Rossi, zakladatel nezávislé řady rumů Rum Nation. Inspirací mu byl objev, který učinil o dva roky dříve na severu Peru: malá destilerie se stoletou historií zpracovávání cukrové třtiny. Rum Millonario 10 Aniversario Reserva vznikl u příležitosti desátého výročí založení značky.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

18. - 19. 8. 2018
29. - 30. 8. 2018
31. 8. - 1. 9. 2018
3. - 5. 9. 2018
6. 9. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři