Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Až 72 procent návštěvníků českých hospod a restaurací v nich běžně používá mobilní telefon. Najdou se však i tací, kteří to považují za sociální přešlap. V průzkumu Českého svazu pivovarů a sladoven uvedlo 36 procent dotazovaných, že používání telefonů v restauracích a hospodách jim jednoznačně vadí, zejména pokud je u stolu více lidí. Více jak dvě pětiny respondentů by navíc uvítaly zákaz používání mobilů v restauračních zařízeních.
Mladý český designér Martin Jakobsen, který tvoří pod svou vlastní značkou Jakobsen Design především nápojové sklo, navrhl v poslední době několik pozoruhodných sklenic. Nejnovějším přírůstkem je velmi netradiční sklenice na koktejl Lark, která má tvar skřivánka nebo sklenice Fugu s tvarem známé mořské ryby.
Už když se v osmnácti poprvé postavil za barový pult, bylo mu jasné, že by jednou chtěl mít svůj vlastní bar. Pak se ale rozhodl vstoupit do armády a kdyby mu plány nepřekazilo těžké zranění v náhodné potyčce, odjel by bojovat do Afghánistánu. Nakonec zůstal doma ve Státech a krok za krokem začal budovat svou barmanskou kariéru.
Když Desmond Payne, master blender ginu Beefeater, vyřkl v záři reflektorů její jméno, upustila svůj diplom za účast na zem a nevěřila vlastním uším. A pak se štěstím rozplakala. Barmanka brněnského Super Panda Circusu Hana Graclíková včera zvítězila v českém finále soutěže Beefeater MIXLDN a bude tak reprezentovat Českou republiku v únorovém světovém kole v Londýně.
Jedním z nejstarších způsobů přípravy kávy, který se dochoval dodnes, je džezva, někde nazývaná také jako ibrik. Jde o speciální konvičku s rukojetí, v níž se nechá velejemně namletá káva zalitá vodou vzkypět a lije se opatrně do šálků.
V dnešní zrychlené době to občas vypadá, že je stále větší vzácností, když někdo vydrží pracovat v jedné společnosti víc než pár let. Jsou ale obory, kde je věrnost zaměstnanců pořád velká. Příběhy zaměstnanců skotských nebo irských palíren whisky, kteří tam strávili celou svou kariéru, jsou dobře známé. Pokud zůstaneme u alkoholu a vydáme se výrazně na jih, tak najdeme podobný případ v Costasi Raptisovi, který „kroutí” v řecké Metaxe už třiatřicátý rok.
Pražský bar La Casa de la Havana vieja má nové koktejlové menu, šesté v pořadí v historii podniku a už podruhé se jeho prostřednictvím hosté mohou vydat na cesty. Ovšem zatímco v tom předchozím je bral barový tým na výlet časem, od Adama s Evou přes různé historické události až do budoucnosti, tentokrát půjde o čistě zeměpisné putování. Nové koktejlové menu totiž obsahuje drinky inspirované třinácti městy, od New Orleansu přes evropské metropole až po Sydney.
10. 11. 2017
Pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka se dne 8. 11. 2017 ve Slavkově u Brna konal již 17. ročník Metelka Cupu, který organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace se svým dlouholetým partnerem - likérkou Metelka. Soutěžící měli za úkol vytvořit hot drik, který v letošním ročníku nově servírovali v krásném prostředí Austerlitz Golf Resort.
Ve Slavkově u Brna se 8. listopadu 2017 konal druhý ročník TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2017 společně se soutěží v horkých nápojích Metelka Cup. Tentokrát soutěž probíhala v areálu Austerlitz Golf Resort s překrásným výhledem na golfové hřiště. Hlavním partnerem této soutěže je společnost TEEKANNE, která dodala svoji prémiovou řadu čajů, a soutěžící měli možnost vybrat si z celé gastro řady čaje. Celou tiskovou zprávu naleznete v přiloženém dokumentu.
dokument (455 kB)
Nezávislý pivovar Falkon si k pátým narozeninám nadělil high-endový pivní bar s 8 kohouty čepovaného piva a více než 100 druhy piva v lahvích.
Na konci září legendární Bugsy´s bar anoncoval nové menu. Stalo se tak po šesti letech. Proč s takovým časovým odstupem? A co se dělo v zákulisí u tvorby nového menu? „Host do baru nechodí číst příběhy“, říká Honza Braniš v rozhovoru pro Beverage & Gastronomy.
Domácí limonády, čajové soutěže juniorů, cupping kávy a rozmanitost pivních stylů, které se v České republice vyrábí. To je stručný přehled témat, která byla obsahem letošního workshopu pro pedagogy středních hotelových a gastronomických škol. Již tradičně ho v Brně vprostřed podzimu pořádá Česká barmanská asociace.
dokument (498 kB)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
10. 5. 2018
JBC - ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
JMK - ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři