Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Poté, co společnost Stock Plzeň-Božkov uvedla na trh třtinový rum Božkov Republica Exclusive vzpomínající řemeslný um První republiky, přichází i s variantou bílou. Zatímco tmavý blend z až 8letých karibských rumů se pyšní jantarovou barvou a nádechem sušeného ovoce a oříšků, jeho bílá verze Božkov Republica Exclusive White vyniká svou průzračností a vůní po vanilce, karamelu a kandovaném ovoci. To z něj činí jedinečný bílý rum, který lze kromě užití v koktejlech pít i samotný.
Ve středu 11. dubna od 14 do 19 hodin se v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze bude konat Galadegustace společnosti Premier Wines & Spirits. Degustace naváže na úspěšnou akci, která proběhla v minulých letech. Návštěvníkům se budou po celou dobu degustace věnovat sommeliéři, kteří jim představí vybraná unikátní vína. Z velké většiny jde o limitovanou vinařskou produkci a zároveň o vína velmi oblíbená po celém světě, a proto cesta k jejich získání nebyla nijak jednoduchá. Hosté večera budou mít též ojedinělou možnost objednat si na místě vína En Primeur, tedy ještě před uvedením na trh.
Pětičlenná delegace České barmanské asociace se v neděli 25. a pondělí 26. března zúčastnila světového finále soutěže Calvados Nouvelle Vogue International Trophies ve francouzském městě Caen, které je centrem regionu Normandie a departmentu Calvados. Do dvaadvacátého ročníku barmanského klání se zapojily reprezentanti čtrnácti zemí.
dokument (479 kB)
Likérka Rudolf Jelínek navazuje na sadařskou i palírnickou tradici ve Vizovicích. I letos přináší limitovanou edici Vizovické slivovice, vypálenou pouze ze švestek z vlastních sadů – tentokrát z odrůdy Čačanská rodná. Každá lahev má své ručně psané pořadové číslo, které z ní dělá opravdový sběratelský unikát.
Novým ambasadorem ikonické značky CAMPARI pro Českou republiku je Milan Zaleš. Spolupráci oznámil český distributor značky, společnost Ultra Premium Brands. Milan Zaleš své nové směřování oznámil stylově, na baru známého pražského baru Bugsy's, kde působil devět let. Loučení s milovaným podnikem, který ho profesně zformoval, bude originální.
Historie infuzování nápojů s obsahem alkoholu bylinkami, kořením, ořechy, kořeny nebo kůrami sahá až k počátkům civilizace. Alkohol totiž vykazuje mnohem větší schopnost extrahovat aromatické látky než voda, a tak je po celá staletí součástí výroby léků, parfémů i nápojů. Nic se na tom nezměnilo ani v moderní době, destiláty jako vodka, gin nebo rum, ale také likéry stále využívají metodu infuze pro dosažení komplexity. Rádi s ní pracují i barmani.
Vůbec největší světový výrobce, distributor a obchodník s nealkoholickými nápoji plánuje překvapivou změnu. Coca-Cola bude poprvé za celých 125 letech své existence produkovat alkoholický drink. Prezident japonské divize tvrdí, že půjde o “skromný experiment v reakci na specifickou poptávku jejich tamního trhu.” Jakou voltáž budou japonské plechovky koly mít a očekává společnost další distribuci i v jiných státech?
Ve čtvrtek 15. 3. 2018 pořádala Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm pod záštitou Moravskoslezského kraje a odbornou garancí České barmanské asociace osmý ročník Mezinárodní juniorské barmanské soutěže „O pohár náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje“. Nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Maďarska přijelo se svými pedagogy 31 soutěžících z 16 škol.
dokument (423 kB)
Vyzkoušejte nový třtinový rum Božkov Republica Exclusive, který v sobě mísí hodnoty společnosti Stock Plzeň-Božkov z počátku minulého století s neochvějnými hodnotami, jako jsou hrdost, poctivost, elegance a řemeslný um První republiky, která letos slaví 100 let od svého vzniku. Tento blend až 8letých rumů z karibských zemí má jemnou, nasládlou chuť a je zabalen do elegantní designové láhve s etiketou odkazující na období secese, éru noblesy, elegance a sebevědomí.
Středoevropská nápojová skupina Karlovarských minerálních vod (KMV) v roce 2017 vyrobila přes 1 miliardu lahví, meziročně zvýšila celkový obrat o 12 % na 8,3 mld. Kč a ukazatel EBIDTA vzrostl o 7 %.
Akce pořádané pod hlavičkou Barlife se každoročně těší všeobecné oblibě, ať už se jedná o Rumfest či nedávno uskutečněný Ginfest. Za uplynulé ročníky prošlo festivalovými branami na deset tisíc návštěvníků. Z toho důvodu se organizátoři rozhodli uspořádat novou akci a doplnit své festivaly věnované oslavě těch nejlepších destilátů o whisky. V sobotu 7. dubna se tak uskuteční vůbec první Whiskyfest by Barlife.
Zadáním druhého soutěžního tématu v pražském baru Crazy Daisy odstartovalo druhé kolo pátého ročníku World Class v České republice. V rámci bezmála čtyřhodinového programu byla rovněž oznámena jména první šestice letošních finalistů, složení finálové poroty a taky datum českého i globálního finále soutěže.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

18. - 19. 8. 2018
29. - 30. 8. 2018
31. 8. - 1. 9. 2018
3. - 5. 9. 2018
6. 9. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři