Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Věhlas vánočního fenoménu - brněnského turbomoštu - už přesahuje hranice jižní Moravy. Jezdí za ním i davy cizinců a jeho tvůrci plánují expanzi do celé České republiky. Nápoj z jablečného moštu a jablečné pálenky se stal největším trhákem vánočního Brna. Turbomošt vynalezla parta tří přátel, která při studiích přemýšlela, čím se bude živit.
„Novinky přinášejí možnost odlišit se od ostatních. A o to v dnešní gastronomii jde,“ říká prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský. Stíhá kromě své profese ještě něco jiného? Sleduje módní trendy, či jakým jezdí automobilem? Odpovídal na otázky magazínu Svět HORECA.
Nemalá skupina Čechů využívá vánoční svátky k tomu, aby si dopřála více alkoholu než v jiných měsících roku. Z výzkumu společnosti Nielsen Admosphere vyplývá, že více alkoholických nápojů vypije čtvrtina lidí. Z typických vánočních drinků vyhrává svařené víno, které předstihlo vaječný likér, punči i grog.
Vstali jste, ještě nemáte ani pořádně rozlepené oči, ale už mačkáte tlačítko u kávovaru. Bez svého ranního šálku totiž nefungujete. Co to ale zkusit trochu jinak? Stejně jako káva vám energii dodá i kvalitní černý čaj. A nejenom energii, má spoustu dalších benefitů.
Na přelomu srpna a září se na autodromu v italské Monze pojede Grand Prix Formule 1. Chtěli byste být u toho? Máte možnost! Od prosince až do května probíhá soutěž s Johnnie Walker Black Label a každý měsíc je ve hře jeden výlet.
Když se řekne saké, umíme si představit, co se pod tímto pojmem skrývá. Kvašený rýžový nápoj však není v našich končinách dostatečně rozšířen, což se snaží změnit vládní agentura JETRO (Japan External Trade Organization) mající za úkol podporovat obchod mezi Českou republikou a Japonskem.
Vážené barmanky, barmani, kolegové,
CBA ve spolupráci s IDAC (Interprofession des Appellations Cidricoles) pořádá dne 14.1.2018, v prostorách baru Cloud 9 Sky Bar & Lounge, Hilton Prague, Pobřežní 1, Praha nominační kolo pro unikátní světovou soutěž Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2018.
Propozice k soutěži: www.cbanet.cz/propozice
Podklady pro písemný test: www.cbanet.cz/test
Soutěž je také první započítávanou do prestižního poháru Barman roku profesionál 2018.
Využijte tuto jedinečnou příležitost a reprezentujte naši zemi a CBA na finále Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2018 ve francouzském Caen Normadie 25.-26.3.2018.

Žebříček nejmedializovanějších pivovarů v ČR zkoumá medializaci největších pivovarů v období od 01 do 11/2017. Žebříček tak zaznamenává nejen počet zmínek v předních médiích, ale také jejich mediální zásah (GRP), přepočet na reklamní plochu (AVE) a míru emočního zaujetí.
Flor de Caña, prémiová značka rumu z Nikaraguy, získala na mezinárodní soutěži International Wine and Spirit Competition (IWSC) v Londýně ocenění pro nejlepšího výrobce rumu na světě pro rok 2017. IWSC je nejuznávanější soutěž, která se zaměřuje na oceňování výjimečných lihovin z celého světa. Po celém světě má přes 400 odborníků, kteří hodnotí výrobky z více než devadesáti zemí.
Pražský bar AnonymouS si před pěti lety za den svého otevření zvolil 5. listopad, tedy výročí spiknutí střelného prachu z roku 1605, které bylo nevydařeným atentátem na krále Jakuba I. Každý rok v tento den hostům zároveň představuje nové koktejlové menu. To letošní je už páté v pořadí. A protože pětka má pro bar svůj význam, rozhodl se do něj barový tým zařadit pět drinků. A co víc – jsou to samé punche!
O tom, že práce v našem oboru není vhodná pro “slabší povahy”, určitě není sporu. Ovšem brutální počet odpracovaných hodin, relativně nízká mzda, nezdravý životní styl kombinující nepravidelnou stravu a nedostatek spánku, vysoká míra stresu i absence volného času a příležitostí ke kontaktům s rodinou a přáteli musí dříve či později zanechat stopy i na těch nejsilnějších z nás.
Nastanou už za pár dní, tak je potřeba se na to napít ;-) A když už, tak od skvělých barmanů a s prvotřídními ingrediencemi! Honza Melzer, Martin Hůla, Tomáš Trnka a Radek Cedivoda; aneb X-treme Bar, Bar, který neexistuje, Hemingway Bar a Modrá Myš Bar. Jak letos mixologicky vystihnou Vánoce ve svém baru?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
10. 5. 2018
JBC - ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
JMK - ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři