Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. nabízí velmi zajímavou pracovní pozici MARKETINGOVÝ MANAŽER/KA a rozšiřuje tak svůj skvělý marketingový tým.
Veškeré informace k hledané pozici naleznete v přiloženém dokumentu. V případě zájmu kontaktujte Ing. Irenu Konečnou, konecna@rjelinek.cz .
dokument (549 kB)
V úterý 5. září v 10 hodin proběhl na varně pivovaru Budějovický Budvar mimořádně významný akt. Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, požehnal zvláštní várku piva, které je určeno jako dar pro Svatého otce papeže Františka. Liturgie žehnání se zúčastnili představitelé pivovaru i zástupci médií. Pan biskup si v doprovodu sládka Adama Brože prohlédl i výrobní prostory.
Kolem mexické tequily vznikají stále nové mýty a rituály. V současné době například světem hýbe trend pít tequilu přímo ze solných kalíšků. Tequilu zároveň ale také obestírá mnoho polopravd a mylných představ.
Palírna U Zeleného stromu uzavřela kapitálové partnerství s rodinnou značkou Kleiner Distillery. Menší z dvojice si slibuje to, že se mu díky spolupráci uvolní ruce od administrativy a že pronikne na zahraniční trhy. Palírně U Zeleného stromu se zase otevřou dveře do luxusních restaurací.
Vlna obliby u nás dlouhou dobu neznámých či neobvyklých piv přinesla spoustu nových pojmů, termínů, názvů i jmen a zavedla jejich více či spíše méně systematické užívání. Co je pivní druh, co styl a jak piva správně kategorizovat? Jak se zkrátka v pestrém světě piva vyznat, ať už jako běžný konzument, poučený laik, homebrewer či kandidující degustátor?
Jak zaujmout? Toť častá otázka vykonavatelů barmanského řemesla, jež chtějí svým hostům přinášet vydatnou porci nevšedních zážitků. Jednou z variant je vymyslet netradiční servis. A to je i případ drinku Red Pepper, který vymyslel barman Milan Tomiczek z třineckého podniku Destiny. Namísto sklenice se totiž podává v červené paprice.
video     
Jiří George Němec je barmanem tělem i duší. Nechybí mu nadšení, pozitivní energie, ale především láska k oboru a touha neustále zkoušet něco nového. A to nejen v míchání drinků, ale i v osobním životě.
Kdo by to byl řekl, že v Ostravě, v těsném sousedství vyhlášené Stodolní ulice, se dá natrefit na kousek Korsiky. Středomořským ostrovem se tam inspiruje koktejlový bar La Corse. V jeho nabídce najdete korsické pivo, víno nebo myrtové likéry.
video     
Úspěšní čeští teatendeři, kteří budou Českou republiku reprezentovat na světovém finále čajové soutěže Tea Masters Cup, už vědí, že se tento zajímavý event uskuteční od 25. do 30. září. Hostit jej bude sedmý ročník mezinárodního čajového fóra ve městě Enshi v provincii Chu-pej.
Šípkové, petrklíčové, rebarborové nebo aróniové? Mladý pár z Valašska dokáže ročně vyrobit až 3 tisíce litrů řemeslného bylinného vína.
Ze světového mistrovství v přípravě filtrované kávy v Budapešti si nedávno přivezla celkové šesté místo. Mezi ženami však neměla trojnásobná národní šampionka Petra Střelecká (28) konkurenci! Skvělou baristkou se stala v Londýně a dnes říká, že byste v kavárně měli dostat lahodný nápoj, s nímž je třeba si pohrát.
Těžko byste v České republice hledali bar, který je „více whisk(e)y“ než tenhle. V olomouckém Black Stuff Irish Pubu se do obilné pálenky dočista zbláznili. Nabízejí ji ve stovkách variant z různých koutů světa a sami i vícekrát do roka vyjíždějí do skotských palíren, aby prohlubovali své znalosti o whisky přímo v místě jejího vzniku.
video     

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

26. - 27. 11. 2017
18. - 21. 1. 2018
GASTRO JUNIOR BRNO 2018
18. - 21. 1. 2018
GASTRO JUNIOR BRNO 2018
24. 1. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři