Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Kateřina Vitoušová, která vloni zvítězila v evropském kole soutěže Costa barista 2017/2018 ve Varšavě, obsadila na celosvětovém londýnském finále bronzovou příčku. Celosvětové finále soutěže Costa barista roku 2017/2018 se odehrávalo jako vždy ve dvou kolech. Bronzová Costa baristka roku 2017/2018 Kateřina Vitoušová si odvezla z Londýna nejen skleněnou trofej a voucher v hodnotě 750£, ale především obrovskou radost z úspěchu.
Deset nejlepších barmanů z předních českých podniků na jednom místě, exkluzivní koktejly a večer plný vynikající whisky. To je finále prestižní mixologické soutěže Chivas Masters, která se uskuteční 26. dubna v Art Restaurant Mánes v Praze. Stylový večer nabídne vedle precizního barmanského umění hudební vystoupení anglického hudebníka Alasdaira Bouche, welcome drink a koktejly na bázi whisky Chivas Regal i občerstvení v britském stylu. Vítěz národního kola získá titul Chivas Master 2018 a pojede bojovat se světovými elitami do globálního finále v Londýně.
Společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka letos vyrobí další speciální várku košer Becherovky. Bude jí 40 000 láhví, což je dvakrát větší množství než před třemi lety, kdy se do košer produkce likérka pustila poprvé. Receptura samozřejmě zůstává beze změn.
Zájem o vysoce kvalitní destiláty v České republice neustále roste a roste také chuť objevovat zajímavé, někdy i raritní whisky. Host v Čechách se vyvíjí a vzdělává. „Myslím, že úroveň českého klienta se hodně posunula nahoru. Naučil se whisky pít a teď už objevuje různost jejich chutí, třeba skrze limitované edice, a stále více se orientuje na prémiové destiláty,“...

E-shop s barmanským vybavením Barman.cz pořádá fotosoutěž, v níž nikdo neprohrává. Hlavní cenou je 10 tisíc korun.
Luis Buñuel se v knize svých vzpomínek Do posledního dechu přiznal, že se dlouho bál létání. Pak si přečetl ve francouzském časopisu pro ženy, že gin zbavuje strachu. A tak si před cestou balíval do novin lahev vychlazeného ginu, v odletové hale vypil pár panáků a byl připraven "… čelit nejhorším bouřím".
Oslava narozenin v kině, letadle nebo tramvaji. Kousek od Václavského náměstí najdete bar s netradičním interiérem. Vytvořili ho studenti cestovního ruchu. Sedačky z vlaků či MHD sháněli horko těžko asi rok a půl. V centru Prahy tak můžete posedět například ve vlaku, kde vás obslouží stevardi, kteří vám namíchají i tematický koktejl.
Vítězem českého nominačního kola soutěže v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink se stal Jiří Boháč. Vedoucí čajové sekce CBA Czech Teatenders nenašel přemožitele v 13členném startovním poli a bude tak 16. června reprezentovat Českou republiku ve světovém finále této barmanské soutěže. Na druhém místě se umístil Robert Weis, třetí skončil Jan Lukas.
dokument (469 kB)
V Praze na premiérovém Whiskyfestu v sobotu vyvrcholila Ardbeg An Oa Cocktail Competition, která hledala zajímavý signature drink na bázi nové whisky ze základní řady palírny Ardbeg. Osmnáct barmanů a barmanek, kteří se do ní přihlásili, našlo inspiraci v chuťové charakteristice An Oa, v jejím výrobním procesu, historii či přítomnosti palírny, ale také ve vlastním představách, vzpomínkách či aktuálních barových trendech. Tři z nich na festivalu v pražských Holešovicích zabojovali o první místo a hlavní cenu v podobě výletu na Islay, samozřejmě především do palírny Ardbeg.
Asi první, co každého při plánování nové palírny napadne, je otázka peněz. Existuje hodně možností, ale ani jedna není ta nejjednodušší. Některé nové palírny toto řeší formou dluhopisů; v takovém případě se cena dluhopisů hradí v budoucnu vyrobenou whisky. Podobnou cestu si zvolila například nově otevřená palírna Dornoch, jejíž zakladatelé v roce 2016 zahájili crowdfundingovou kampaň, během které hodlali vybrat peníze na přestavbu 135 let staré požární stanice na palírnu. Ti pro změnu za různě vysoké částky nabízeli rozdílné protihodnoty (od mikin po sudy se zrající whisky).
Důmyslný dárek na Den matek? Mohla by to být malá láhev oblíbeného smetanového likéru Baileys Original. Restauratéři a kavárníci mohou doplnit svou nabídku o 200ml Baileys a poskytnout zákaznicím možnost vychutnat si krémové tóny s irskou whiskey v baru, kavárně, či restauraci, i když budou mít naspěch. "Nestihnou-li dopít drink v klidu v podniku, lahev se lehce vejde do každé kabelky," píše se v tiskové zprávě společnosti Baileys.
Při příležitosti 71. ročníku filmového festivalu v Cannes představuje značka Rémy Martin, která je již popatnácté za sebou exkluzivním partnerem festivalu, svou limitovanou edici koňaku XO. Dárková kazeta, ve které je láhev uložena, je inspirována zářivými odlesky neonů nejslavnějších kin.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

29. - 30. 8. 2018
31. 8. - 1. 9. 2018
3. - 5. 9. 2018
6. 9. 2018
7. - 9. 9. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři