Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Profesionální baristé soutěžící pod hlavičkou České barmanské asociace mají po tomto víkendu za sebou své první klání spadající do celoročního seriálu Profi Mistr kávy®. Na veletrhu Top Gastro & Hotel se v sobotu 17. února utkali v soutěži Baileys Professional Mistr kávy 2018.
dokument (574 kB)
Old Fashioned. Koktejl, skrze nějž se můžeme nahlížet staletími do hluboké historie míchaných nápojů, byl hlavním tématem soutěže profesionálních barmanů JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH CUP. V sobotu 17. února 2018 ji na holešovickém výstavišti v rámci veletrhu Top Gastro & Hotel pořádala Česká barmanská asociace.
dokument (604 kB)
Třetím podnikem letošního seriálu soutěží Junior Mistr kávy® o juniorského Baristu roku České barmanské asociace pokračoval v pátek 16. února doprovodný program veletrhu Top Gastro & Hotel na holešovickém výstavišti v Praze.
dokument (574 kB)
Dívčí nadvláda. Taky by se dal ve stručnosti popsat výsledek juniorské barmanské soutěže JOHNNIE WALKER RED RYE FINISH JUNIOR BARTENDERS CUP pořádané Českou barmanskou asociací při příležitosti výstavy Top Gastro & Hotel 2018.
dokument (569 kB)
Než barmanka Super Panda Circusu Hanka Graclíková v minulém týdnu odletěla do Londýna na světové finále soutěže Beefeater MIXLDN, chodila mezi kolegy a rozdávala jim připínací placky s nápisem Brno a obrázkem zelených kuliček hrášku. „Jedna firma vyrábí notýsky, trička, placky a další suvenýry vyloženě s touto tematikou, pár jsem si jich taky koupila,“ říká barmanka. Její soutěžní drink pojmenovaný Genepeas (genesis + peas), s nímž už v listopadu zvítězila v českém finále, totiž odkazuje na brněnského vědce Gregora Mendela a jeho pokusy s hráškem, na nichž vystavěl zákony genetiky.
Punč. Slovo, které zná téměř každý a které podněcuje fantazii bezmála 400 let. Není proto divu, že se v minulosti podílel na změně volebních výsledků či tvorbě legislativy i jiných dohod, že v zimě zahříval celé národy, upoutal pozornost jak mnoha slavných, tak neslavných osobností a pro řadu z nich přímo definoval vánoční čas. Jaký však je příběh populárního punče z plantáží Karibiku, který společně s celou skupinou těchto nápojů v různých variacích předznamenal zrod moderního koktejlu?
Karibský ostrov Guadeloupe shora tak trochu připomíná motýla usazeného v tyrkysovém moři. Jde vlastně o dvojostrov a několik menších ostrovů náležejících k Malým Antilám. Jakožto zámořskému departmentu Francie Guadeloupe náleží status nejvzdálenějšího regionu Evropské unie. Na karibskou oblast překvapí nečekaně velkou koncentrací rumových palíren. Co se objemu výroby týče, produkuje se zde o trochu více rumu než na Martiniku, jež je ve světě svými třtinovými destiláty mnohem známější.
Společnost Coca-Cola představuje limitovanou edici plechovek s designy 11 olympijských sportů. Součástí edice je také plechovka se siluetou a podpisem Ester Ledecké, která bude vůbec poprvé na olympiádě závodit s helmou v barvách Coca-Cola. Pro české fanoušky je navíc připravena speciální soutěž, ve které mohou od 9. až do 23. února vyhrát každý den trendy fandící dupačky.
Whisky se údajně pálí už od 12. století. Ta první byla jednosladová, následně se začala míchat, takzvaně blendovat z více druhů. Dosud nejznámější vzešla z rukou patnáctiletého Johnnieho Walkera. Diageo, současný výrobce této whisky, se letos rozhodl u příležitosti narozenin jeho syna Alexandera Walkera, otevřít svůj archiv a tím 8. února zahájit již druhý ročník Mezinárodního dne skotské whisky.
Seriál juniorských baristických soutěží České barmanské asociace Junior Mistr kávy® pokračoval ve středu 31. ledna svým druhým dějstvím, tentokrát na Hané. Hostitelem Kroměřížské koktejlové soutěže byla Střední škola hotelová a služeb Kroměříž.
dokument (481 kB)
Ve středu 31. ledna se v prostorách SŠHaS Kroměříž za odborné garance České barmanské asociace uskutečnil již devatenáctý ročník Kroměřížské koktejlové soutěže. V kategorii Junior Cocktail Competition se registrovalo 14 soutěžících.
dokument (590 kB)
Český svaz pivovarů a sladoven představil aktuální data z dlouhodobé studie Pivo v české společnosti připravované Centrem pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR (CVVM). Tradiční zlatý mok alespoň občas pije 87 % českých mužů. Mezi ženami se v roce 2017 k alespoň občasnému pití piva přihlásilo 59 %. Muži se napijí piva v průměru třiapůlkrát týdně, ženy méně než dvakrát za týden.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
10. 5. 2018
JBC - ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
JMK - ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři