Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Top Gastro & Hotel 2018
Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2018
V pondělí 27. listopadu se v Českém Krumlově uskutečnil Apotheka Real Bartenders Competition, letošní poslední díl soutěžního seriálu České barmanské asociace o Barmana roku v kategorii Classic. Z vítězství se ve stylovém baru Apotheka radoval domácí barman Jan Lukas. Na druhém místě skončil Robert Weis ml. a třetí příčku obsadil Martin Vogeltanz. Ten také bral celkové vítězství v Barmanovi roku.
dokument (475 kB)
Charitativní organizace a každoroční aktivita s názvem Movember se v České republice těší podpoře. Jedná se o listopadovou událost, při které si muži nechávají narůst knír a zvyšují tak povědomí o mužském zdraví a shromážďují finanční prostředky na jeho podporu – především na léčbu rakoviny prostaty a varlat. Podpořit Movember se letos rozhodl také rum Ron de Jeremy.
Český čajový energy drink Samurai Shot uvedl na trh nový formát produktu – placatku. Novinka má objem 0,1 dcl a prázdná stojí 35 Kč. Pořídit se dá na e-shopu Samuraishot.cz, aktuálně hlavně jako součást vánočního balení. Placatku si vyžádali sami zákazníci. Chyběla jim přenosná varianta do auta nebo do kabelky k originální skleněné láhvi o obsahu 0,5 litru.
Až 72 procent návštěvníků českých hospod a restaurací v nich běžně používá mobilní telefon. Najdou se však i tací, kteří to považují za sociální přešlap. V průzkumu Českého svazu pivovarů a sladoven uvedlo 36 procent dotazovaných, že používání telefonů v restauracích a hospodách jim jednoznačně vadí, zejména pokud je u stolu více lidí. Více jak dvě pětiny respondentů by navíc uvítaly zákaz používání mobilů v restauračních zařízeních.
Mladý český designér Martin Jakobsen, který tvoří pod svou vlastní značkou Jakobsen Design především nápojové sklo, navrhl v poslední době několik pozoruhodných sklenic. Nejnovějším přírůstkem je velmi netradiční sklenice na koktejl Lark, která má tvar skřivánka nebo sklenice Fugu s tvarem známé mořské ryby.
Už když se v osmnácti poprvé postavil za barový pult, bylo mu jasné, že by jednou chtěl mít svůj vlastní bar. Pak se ale rozhodl vstoupit do armády a kdyby mu plány nepřekazilo těžké zranění v náhodné potyčce, odjel by bojovat do Afghánistánu. Nakonec zůstal doma ve Státech a krok za krokem začal budovat svou barmanskou kariéru.
Když Desmond Payne, master blender ginu Beefeater, vyřkl v záři reflektorů její jméno, upustila svůj diplom za účast na zem a nevěřila vlastním uším. A pak se štěstím rozplakala. Barmanka brněnského Super Panda Circusu Hana Graclíková včera zvítězila v českém finále soutěže Beefeater MIXLDN a bude tak reprezentovat Českou republiku v únorovém světovém kole v Londýně.
Jedním z nejstarších způsobů přípravy kávy, který se dochoval dodnes, je džezva, někde nazývaná také jako ibrik. Jde o speciální konvičku s rukojetí, v níž se nechá velejemně namletá káva zalitá vodou vzkypět a lije se opatrně do šálků.
V dnešní zrychlené době to občas vypadá, že je stále větší vzácností, když někdo vydrží pracovat v jedné společnosti víc než pár let. Jsou ale obory, kde je věrnost zaměstnanců pořád velká. Příběhy zaměstnanců skotských nebo irských palíren whisky, kteří tam strávili celou svou kariéru, jsou dobře známé. Pokud zůstaneme u alkoholu a vydáme se výrazně na jih, tak najdeme podobný případ v Costasi Raptisovi, který „kroutí” v řecké Metaxe už třiatřicátý rok.
Pražský bar La Casa de la Havana vieja má nové koktejlové menu, šesté v pořadí v historii podniku a už podruhé se jeho prostřednictvím hosté mohou vydat na cesty. Ovšem zatímco v tom předchozím je bral barový tým na výlet časem, od Adama s Evou přes různé historické události až do budoucnosti, tentokrát půjde o čistě zeměpisné putování. Nové koktejlové menu totiž obsahuje drinky inspirované třinácti městy, od New Orleansu přes evropské metropole až po Sydney.
10. 11. 2017
Pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka se dne 8. 11. 2017 ve Slavkově u Brna konal již 17. ročník Metelka Cupu, který organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace se svým dlouholetým partnerem - likérkou Metelka. Soutěžící měli za úkol vytvořit hot drik, který v letošním ročníku nově servírovali v krásném prostředí Austerlitz Golf Resort.
Ve Slavkově u Brna se 8. listopadu 2017 konal druhý ročník TEEKANNE – CZECH TEATENDERS CUP 2017 společně se soutěží v horkých nápojích Metelka Cup. Tentokrát soutěž probíhala v areálu Austerlitz Golf Resort s překrásným výhledem na golfové hřiště. Hlavním partnerem této soutěže je společnost TEEKANNE, která dodala svoji prémiovou řadu čajů, a soutěžící měli možnost vybrat si z celé gastro řady čaje. Celou tiskovou zprávu naleznete v přiloženém dokumentu.
dokument (455 kB)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. - 28. 1. 2018
31. 1. 2018
KROMĚŘÍŽ 2018
31. 1. 2018
JMK - KROMĚŘÍŽ 2018
31. 1. 2018
DILMAH JTC - KROMĚŘÍŽ
14. - 17. 2. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři