Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Crowdfundingová kampaň na dva miliony korun trvala jediný den - za tu dobu se podařilo požadovanou částku nashromáždit. A z limonády vyvinuté brněnskými barmany se díky následně pořízeným technologiím stal plně profesionální produkt.
Sedíte na barové židli a zíráte před sebe na barmana, u něhož jste si právě objednali drink. Mladý muž s pečlivě načesanými vlasy a střiženými vousy, oděn do uniformy se zlatými knoflíky, rozjíždí svou show a vytahuje odněkud zpod pultu láhev. Tedy, není to show v pravém slova smyslu. Žádné zbytečné házení sklem za zády, žonglování šejkry a zapalování ohňů. Spíš vychutnávání si své práce, kterou tenhle klučina evidentně miluje.
Dnes již není výjimkou, že výrobci alkoholických nápojů oslovují pro návrhy svých láhví, etiket či dárkových balení nejen renomované designéry, ale i zvučná jména známá z jiných oblastí umělecké tvorby. Tradičně však přípravě obalu předchází myšlenka na produkt a sestavení receptury. Australská Archie Rose Distilling Co. však tento postup obrátila.
V polovině října odstartoval v Česku nový projekt DramRoom, který má zákazníkům pomocí sestavovaných sad degustačních vzorků představovat různé druhy whisky a další prémiové alkoholické nápoje.
Do Prahy z londýnského baru Termini na pár dnů míří barman Robin Kolek. Důvody k návštěvě rodné země má hned dva: přednášku na Profesia Days a odpolední setkání v pražském baru Bonvivant’s CTC, jež se bude točit kolem aperitivu. Celý článek naleznete zde: www.atbars.com
Koktejlová soutěž Lázeňský pohár se v Jeseníku uskutečnila již po šestnácté, tak jako v minulých letech za finanční podpory Olomouckého kraje a Města Jeseník. I tento rok si do krásného prostředí Priessnitzových léčebných lázní a jeho Kongresového sálu, kde se soutěž konala, našlo cestu 18 barmanů a 12 baristů. Celou tiskovou zprávu naleznete v přiloženém dokumentu.
dokument (226 kB)
Pro nástup podzimu není typické jenom zbarvování listů do žlutavých, hnědavých a načervenalých odstínů, ale také sezóna moštování jablek. Slovo „mošt“ běžně používáme, jedná se ale o termín z české legislativy? Jakou by měl mít tento nápoj barvu, chuť a vůni? V čem ho skladovat a jak poznat ten kvalitní?
Zatímco Beatles v roce 1967 vydali album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band a pomalu se schylovalo k jejich rozpadu, mladý muž jménem Desmond Payne se teprve ocitl na samém počátku své profesní cesty. Po následujících pět desítek let byla svázána s ginem, a tak jej dnes lze bez váhání označit za jednoho z největších odborníků na jalovcový destilát.
Co mají společného americká whiskey a hudební žánr bluegrass? Oba mají původ ve státě Kentucky. Stejně jako Bernie Lubbers, ambasador americké likérky Heaven Hill, který v minulých dnech zavítal do České republiky.
Se zlatou medailí a mistrem světa na palubě letadla se včera z Dánska vrátila výprava členů České barmanské asociace, kteří se zúčastnili kongresu a koktejlového mistrovství světa Mezinárodní barmanské asociace IBA v Kodani.
dokument (457 kB)
Chudý stát, krásná příroda, sopky a jezero, nestabilní politická situace… Možná o něco více, nebo taky méně se vám vybaví, když se řekne Nikaragua. Rudolf Forman z Baru, který neexistuje v příštím roce pozná tuhle středoamerickou zemi na vlastní oči. Přednedávnem totiž zvítězil v barmanské soutěži nikaragujského rumu Flor de Caña a bude si tak moct užít hlavní cenu v podobě zájezdu do této exotické destinace.
Prague Bar Show je B2B obchodně edukační událost, jediná svého druhu v České republice. Již od roku 2011 se zde každoročně sejdou nápojoví experti, barmani, baristé, výrobci a distributoři nápojů, majitelé a manažeři restaurací, bister, barů, hotelů, kaváren i hospod převážně z České a Slovenské republiky, ale i dalších evropských zemí. Dvoudenní program je naplněn semináři, které se týkají přímo barmanství a mixologie, ale i dalších s gastronomií souvisejících oborů.
dokument (47 kB)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

26. - 27. 11. 2017
18. - 21. 1. 2018
GASTRO JUNIOR BRNO 2018
18. - 21. 1. 2018
GASTRO JUNIOR BRNO 2018
24. 1. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři