Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      
Se zlatou medailí a mistrem světa na palubě letadla se včera z Dánska vrátila výprava členů České barmanské asociace, kteří se zúčastnili kongresu a koktejlového mistrovství světa Mezinárodní barmanské asociace IBA v Kodani.
dokument (457 kB)
Chudý stát, krásná příroda, sopky a jezero, nestabilní politická situace… Možná o něco více, nebo taky méně se vám vybaví, když se řekne Nikaragua. Rudolf Forman z Baru, který neexistuje v příštím roce pozná tuhle středoamerickou zemi na vlastní oči. Přednedávnem totiž zvítězil v barmanské soutěži nikaragujského rumu Flor de Caña a bude si tak moct užít hlavní cenu v podobě zájezdu do této exotické destinace.
Prague Bar Show je B2B obchodně edukační událost, jediná svého druhu v České republice. Již od roku 2011 se zde každoročně sejdou nápojoví experti, barmani, baristé, výrobci a distributoři nápojů, majitelé a manažeři restaurací, bister, barů, hotelů, kaváren i hospod převážně z České a Slovenské republiky, ale i dalších evropských zemí. Dvoudenní program je naplněn semináři, které se týkají přímo barmanství a mixologie, ale i dalších s gastronomií souvisejících oborů.
dokument (47 kB)
Český barman Jan Teska dnes v Kodani na koktejlovém mistrovství světa pořádaném Mezinárodní barmanskou asociací zvítězil ve své kategorii Sparkling cocktail a stal se tak mistrem světa. Později odpoledne ho ještě čeká superfinále spolu s vítězi dalších kategorií – Pre-dinner, After dinner, Bartender`s choice a Long drink.
Druhý soutěžní den v dánské Kodani na koktejlovém mistrovství světa Mezinárodní barmanské asociace. Jan Teska dnes umíchá svůj originální sparkling koktejl. Jeho soutěžní vystoupení můžete sledovat živě cca od 9.00 hod. na Facebook IBA nebo na Youtube.
Martin Vogeltanz dnes v dánské Kodani na koktejlovém mistrovství světa Mezinárodní barmanské asociace předvede své flairové vystoupení. Český reprezentant si vylosoval startovní číslo 31, jeho soutěžní show můžete sledovat živě cca v 14.30 hod. na Facebooku IBA, nebo na YouTube.
Mezinárodní barmanská asociace IBA má nové předsednictvo. Na její právě probíhající konferenci v dánské Kodani o tom rozhodla dnešní generální schůze zástupců národních asociací.
V sobotu ráno odlétá z Prahy delegace České barmanské asociace do Kodaně, kde se zúčastní letošní konference Mezinárodní barmanské asociace IBA. Součástí čtyřdenní akce je i koktejlové mistrovství světa – World Cocktail Championships.
Cloud 9 Sky Bar & Lounge, jenž se nachází čtyři desítky metrů nad hladinou Vltavy na střeše hotelu Hilton Prague, před měsícem oslavil deváté narozeniny, k nimž si nadělil nové koktejlové menu. Zahrnuje bezmála tři desítky koktejlů.
Minulou neděli se na veletrhu For Gastro & Hotel v Praze uskutečnil Havana Club Especial Flair Cup, soutěž započítávaná do celoročního seriálu CBA o flairového Barmana roku. V profesionální kategorii se na start postavila pětice barmanů včetně lídra aktuálního flairového pořadí Martina Vogeltanze.
Organizátoři lákají příznivce koktejlové kultury na severovýchod republiky.
Celoroční seriál baristických soutěží České barmanské asociace, Mistr kávy, pokračoval v sobotu na pražském veletrhu For Hotel & Gastro třetím dějstvím. Klání Baileys Professional Mistr kávy se zúčastnili dva baristé a dvě baristky, jejichž úkolem bylo připravit cappuccino a volný nápoj obsahující irský likér Baileys. Nejlepší soutěžní formu prokázal brněnský barista Adam Troubil, kterého na stupních vítězů následovali Adéla Mondeková s Kamilem Hégrem.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ]     [ dalších 12 ]   »

25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
10. 5. 2018
JBC - ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
ŽATECKÝ CUP 2018
10. 5. 2018
JMK - ŽATECKÝ CUP 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři