Po loňském koronavirové distanční edici se tak setkají desítky příznivců pálenek z řad barmanů tváří v tvář. Soutěž se započítává do hodnocení celoročního seriálu Czech Bartenders League.

 

Do barmanského klání se prozatím přihlásilo 15 soutěžících z České republiky, 12 ze Slovenska a jeden z Rakouska. „Kapacitu tím máme prakticky naplněnou,“ podotýká Achim Šipl z pořádajícího týmu společnosti Rudolf Jelínek.

 

Téma soutěže zní Slivovice z našich sadů, příroda, život! Barmani mají za úkol připravit na soutěžním pódiu v sedmiminutovém časovém limitu tři porce fancy drinku, jehož bází je Vizovická slivovice 2019 odrůdy Čačanská Lepotica, a to v minimálním množství dvou centilitrů. „Výsledný koktejl by měl být inovativní. Domácí suroviny jsou povoleny, pokud soutěžící uvede jejich výrobní postup,“ dodává Achim Šipl.

 

Z první kola postoupí čtyři nejlepší barmani do večerního finále, v němž platí stejná pravidla. Podrobné propozice naleznete zde. Vyhlašují se první tři místa a ocenění za nejlepší techniku, inovaci, design a talent poroty. Každý může obdržet jen jednu cenu.

 

Soutěž se doposud konala přímo ve vizovickém areálu společnosti Rudolf Jelínek, letos se organizátoři rozhodli poprvé využít atraktivní prostory pražského muzea.