Odkládaný třináctý ročník oblíbené vzdělávací akce se v brněnském centru Abzac uskuteční v pátek 25. a sobotu 26. června.

 

Na účastníky čeká série praktických workshopů na nejrůznější nápojová témata, lehce v popředí se však tentokrát ocitne šumivé víno. Jedním ze vzdělávacích bloků totiž bude seminář o sparkling koktejlech v režii společností Bohemia Sekt a Stock Plzeň-Božkov. Večerní program pak vyplní řízená degustace šesti vzorků z portfolia Bohemia Sektu a odborně-společenská panelová diskuze s VIP hosty na téma Servis v gastronomii.

 

Dalším vzdělávacím workshopem bude mixologie ovocných destilátů, na niž se zaměří zástupce společnosti Rudolf Jelínek. V klubovně baristů se uskuteční praktické seznámení se s technikou latte art a kávovými drinky připravovanými v džezvě. Dojde i na správnou techniku čepování piva Starobrno.

 

Kvůli dodržování zvýšených hygienických a protiepidemických opatření se nemůže vzdělávacího programu zúčastnit celá stovka pedagogů jako v minulých letech. Organizátoři z CBA byli nuceni snížit kapacitu na zhruba 80 školených osob.