Z francouzské kavárny…

Paříž podle české blogerky dlouhodobě nemá pověst metropole, kde na každém rohu narazíte na výbornou a moderně připravenou kávu. Při bližším prozkoumání města ale nakonec narazíte na spoustu kaváren, které stojí za návštěvu. Až pomine epidemie, budete se o tom moci přesvědčit sami.

 

…do italského baru

Slavné Koloseum na dohled a celý Řím před sebou v tekuté podobě. Takového zážitku se vám dostane v baru The Court, který se nachází v srdci italského hlavního města. Tedy, až skončí pandemie, samozřejmě.

 

Pivo a tvarůžky

Tvarůžky pod obchodním označením Tvargle a pivo Tvarg – tyto dva produkty se budou vyrábět v nově vznikajícím areálu minipivovaru a sýrárny ve Velké Bystřici na Olomoucku. Pivovar nabídne ležák plzeňského typu, stejně jako svrchně kvašená či ovocná piva. Tvarůžky budou řemeslné s vysokým podílem ruční výroby.

 

Bojují o pozornost

Pořádně hlučný protest uspořádali minulý týden v centru Prahy dodavatelé do gastronomie (video). Vláda na ně totiž při schvalování kompenzací úplně zapomněla.

 

Kritika od pivovarníka

K vládě byl na jaře shovívavý, na podzim už se ale pivovarník Stanislav Bernard přidal k dlouhým řadám jejích kritiků. Vadí mu chaotické řízení státu i snaha ukázat se před kamerami namísto skutečného řešení krize.

 

Potěšit se a neutratit příliš

Nejlepší šampaňské v cenové relaci do 1.900 korun? Podle poroty soutěže The Whisky Exchange Champagne of the Year je to Charles Heidsieck Brut Reserve, které můžete sehnat i v Česku v rámci portfolia společnosti Premier Wines & Spirits s e-shopem www.1er.cz.