Rudý ďábel

Klasický koktejl El Diablo se skládá z tequily, crème de cassis, limetové šťávy a ginger ale. Jeho autorem je pravděpodobně legendární Trader Vic a s radostí vám jej namíchají třeba v pražském The Banker’s Baru.

 

V Hongkongu se dařilo

Rum Gorgas z řady Serum, za níž stojí česká značka Kratochvílovci, zvítězil v soutěži Cathay Pacific Hong Kong International Wine & Spirit Competition 2020 konané na přelomu října a listopadu. Porota složená ze 72 hodnotitelů ochutnávala na 1.500 vzorků alkoholu.

 

Kofeinové nápoje jako záchrana

Káva a čaj – díky těmato dvěma tehdy ještě neokoukaným komoditám se Evropané před několika staletími definitivně neupili. Na řadu otázek vyvstávajících z tohoto výroku naleznete odpověď v knize historika Karla Černého Ze zámoří do Čech.

 

Co bude po covidu?

Ani koronavirová krize podle ředitele Znojemského a Jarošovského pivovaru Miroslava Harašty nezbrzdí trend otevírání se pestrosti a novinkám, který u českých konzumentů započal již před nějakou dobou. Horší to možná bude s návštěvností hospod.

 

Odpustí ji

Ani v příštím roce nebudou české pivovary platit spotřební daň ze zlikvidovaného nespotřebovaného piva. Shodla se na tom vláda, novelu by ještě tento týden měli projednat i poslanci.