e-mail
heslo

Reset hesla |Stát se členem

MENU
ZAVŘÍT
VŠECHNY SEKCE ASOCIACE

CZECH MIXOLOGIST

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE
 • KLUBY

MISTR KÁVY

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE

CZECH FLAIR TEAM

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE
 • ŘÁD KLUBOVNY

CZECH TEATENDERS

ZPĚT

 • O SEKCI
 • AKCE
 • TEA MASTER CUP
 • SOUTĚŽE JTC

CZECH BEER SPECIALIST

ZPĚT

 • O SEKCI
 • SOUTĚŽE A AKCE

CZECH MIXOLOGIST
O SEKCI

ZPĚT

CZECH MIXOLOGIST
KLUBY

ZPĚT

MISTR KÁVY
O SEKCI

ZPĚT

CZECH FLAIR TEAM
O SEKCI

ZPĚT

CZECH TEATENDERS
O SEKCI

ZPĚT

CZECH TEATENDERS
TEA MASTER CUP

ZPĚT

CZECH TEATENDERS
SOUTĚŽE JTC

ZPĚT

CZECH BEER SPECIALIST
O SEKCI

ZPĚT

CZECH BARTENDERS LEAGUE

Abuelo Bartender Competition CZ & SK

Netradiční soutěžní formát s lákavkou hlavní cenou – výletem do Panamy.

 

 

TERMÍNY

30. 7. 2023 Deadline přihlášek
31. 8. 2023 Semifinále v Praze
1. 9. 2023 Semifinále v Bratislavě
9. 11. 2023 Finále v Praze

​​​​​​​

 

 

PRAVIDLA

Soutěž je určena všem barmanům a barmankám starším osmnácti let, kteří aktivně působí v některém z barů na území České republiky a Slovenska. Ti mají za úkol vymyslet koktejl na bázi rumu Abuelo Añejo 7 Años, Abuelo Añejo 12 Años nebo Abuelo Two Oaks. Výsledný drink přitom nesmí obsahovat více než pět ingrediencí a jeho autor musí v receptuře použít alespoň 45 mililitrů rumu. Zároveň by mělo být snadné koktejl připravit za běžného provozu, neboť se tak bude později dít při hodnocení porotou.

 

Zájemci se do soutěže mohou registrovat u brand manažerky rumu Abuelo Kateřiny Kolomé, a sice zasláním odkazu na on-line úschovnu s požadovanými materiály na e-mail katerina.koloma@stock.cz. Kromě receptury a fotografie soutěžního koktejlu je potřeba také natočit video, v němž barman či barmanka svůj drink představí. Více než mluvené slovo se při hodnocení bude brát v úvahu nápad, kreativita a vizuální stránka. Současně je třeba začít koktejl propagovat na sociálních sítích, a to s hashtagem #RonAbueloCocktailBattle a odkazy na @RonAbueloEurope @RonAbueloCzech a @Csroko. Deadline registrace je stanoven na 31. července.

 

Z přihlášených drinků organizátoři v polovině srpna vyberou pět semifinalistů – tři za Českou republiku a dva za Slovensko. Ti 31. srpna v Praze a 1. září v Bratislavě absolvují Ron Abuelo Battle neboli dvouhodinovou směnu ve vybraném baru zaplněném hosty. Po celou dobu je budou obsluhovat a míchat jim svůj drink, aniž by tušili, kdo z nich patří k hodnotitelům. Kromě chutě a prezentace koktejlu bude důležitá také technika práce, storytelling i charisma soutěžícího. Pětičlenná porota se bude skládat z rumového experta, zástupce obchodního týmu, novináře, barmana a laika. Protože však lidí v těchto pozicích bude v baru plno, nebude možné reálné komisaře identifikovat.

 

Ze semifinálových kol vzejdou dva finalisté, kteří obdrží tisíc euro, a tento rozpočet využijí k propagaci koktejlu – nejen na sociálních sítích, ale také formou guestbartendingu nebo podobného eventu, tvorbou speciálního menu či servisu – tak, aby se drink a s ním i rum Abuelo dostal do co nejširšího povědomí.

 

Ron Abuelo Final Battle se uskuteční 9. listopadu v Praze a nabídne podobnou podívanou jako semifinále. Polovinu hodnocení však tentokrát budou tvořit předchozí marketingové aktivity.

 

Vítěze v únoru 2024 čeká cesta do Panamy. Navštíví nejen palírnu a další místa spojená s výrobou rumu Abuelo, ale také Panama City, Panamský průplav a moderní civilizací nedotčené ostrovy. Oba finalisté navíc budou své koktejly už letos v říjnu prezentovat na stánku Abuelo na Bar Conventu v Berlíně.

 

 

 

BODOVÁNÍ CZECH BARTENDERS LEAGUE

Úspěšná registrace do soutěže: 5 bodů

 

Postup do semifinále: 5 bodů

 

Vítězství v semifinále: 5 bodů

 

 

​​​​​​​

KONEČNÁ TABULKA SOUTĚŽE​​​​​​​

Poř.
Jméno a příjmení
Body
1.
Adam Bohuněk
15
2.
František Dandáš
10
3.
Marek Šimůnek
10
4.
Tomáš Bakaj
5
5.
Filip Bureš
5
6.
Jan Dinstpír
5
7.
Tomáš Karlík
5
8.
Jan Marček
5
9.
Peter Pilný
5
10.
Ondřej Slapnička
5
11.
Kateřina Sojková Sommerová
5
12.
Jaroslav Štrunc
5

 

​​​​​​​

VYBRANÉ MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 

Svět barmanů 1/2023

OFICIÁLNÍ ČASOPIS CBA

Svět barmanů 1/2023

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLEDÁTE PRÁCI V OBORU?

Gastrojobs