Daňový cirkus. Čepované pivo v restauraci 10 procent. Čepované nealko pivo v kelímku u stánku 15 procent. Čepované alkoholické pivo do vlastního džbánku 21 procent. Od května bude platit nový systém účtování DPH z piva, a to mnohem složitější než jaký funguje dnes.

Přibude Dudákoven. Strakonický pivovar Dudák hlásí nárůst prodaného piva. Překvapivě hodně příznivců má na jižní Moravě. Do budoucna hodlá navýšit počet designových pivnic Dudákoven, momentálně jich v Česku funguje osm.

Vědecký pohled na kávu. Jak připravit dokonalý šálek kávy? Velice obtížně! Faktorů, které ovlivňují výsledné aroma a chuť nápoje je vícero, například charakter použité vody.

Se sluchátky ne. Perlička ze zahraničí. Barista v kavárně odmítl obsloužit hosta kvůli tomu, že dotyčný si chtěl objednávat se sluchátkem od telefonu v jednom uchu. Jedná se o důsledné dodržování etikety, nebo přehnané zpátečnictví?

Drahocenná voda. Výrobce zařízení pro naperlení vody SodaStream si letos koupil 74 sekund snad nejlukrativnějšího inzertního času – v přestávce finálového zápasu amerického Super Bowlu. Tématem reklamy bylo hledání vody na Marsu. Firma prohlašuje, že do roku 2025 v souvislosti s její činností lidstvo předejde výrobě 67 miliard plastových lahví. Video naleznete na YouTube.

O století nazpět. Brněnský Bar, který neexistuje představil nové koktejlové menu, jehož tématem jsou skryté poklady 20. a 30. let minulého století. Těšit se můžete na Erotikon, Žlutou bugatku, Bubikopf nebo Schrödingerovu kočku.

Snímek: Twiter/Miloš Gregor