Němci se krotí. V Německu loni uvařili nejméně piva od sjednocení v roce 1990 – bylo ho 92,2 milionů hektolitrů, což je téměř dvouprocentní pokles. Německý trh tak kopíruje dlouhodobě mírně klesající celoevropský trend. Přispívá k němu stárnutí obyvatelstva a jeho zdravější životní styl.

Hanáčtí pražiči. V Lošově u Olomouce to pravidelně voní čerstvě upraženými kávovými zrny – příjemné aroma se line z místní pražírny CaféGape. Jde o rodinný podnik, týdně tady upraží 250 kilogramů suroviny. Kávu dodávají například do vyhlášeného olomouckého Black Stuffu.

Kávová pařba. V Indonésii vznikla počítačová hra Coffee Talk, jejímž hlavním hrdinou je barista z amerického Seattlu. Vaším úkolem je komunikovat s hosty v podobě pohádkových postav a připravovat jim kávu dle jejich požadavků. Hra je k dostání za 240 korun.

Sedmero hltavců. Vlastní kolekce oblíbených single malt whisky k úspěšnému muži tak nějak patří. Tahle je od autorů časopisu Playboy – najdete v ní známé kousky i lehce raritní destiláty.

Až na sever. A ještě jednou whisky. Tentokrát je zprávička věnována single maltce ze souostroví Orkneje – Scapa Glansa. Ta je charakteristická chutí broskví, zralých hrušek a karamelu.