Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Gastro Junior: teatendeři poprvé soutěžili s číšníky

23. 1. 2019
Od čtvrtka 17. do neděle 20. ledna se na brněnském výstavišti uskutečnil polokulatý 25. ročník tradiční soutěže studentů středních hotelových škol Gastro Junior Brno. Pod taktovkou České barmanské asociace studenti soutěžili v oborech Barman, Barista a nově také Teatender a Číšník, Asociace kuchařů a cukrářů zajistila soutěž pro obory Kuchař a Cukrář.
Na pořádání soutěže číšníků se CBA podílela vůbec poprvé, a rozhodně ne naposledy – naopak, asociace má v této kategorii velké plány. „Naší snahou je přiblížit soutěžní náplň realitě dnešních moderních gastronomických provozů,“ vysvětluje prezident CBA Aleš Svojanovský.

V sobotu 19. a neděli 20. ledna se za soutěžním pultem prostřídalo celkem 8 juniorských teatenderů a jejich výtvory porotě představující hosty sedící kolem stolu roznesl stejný počet kolegů-číšníků.

Zatímco teatendeři nad svými čajovými moři připravovali klasické čaje z portfolia společnosti Dilmah a dva nealkoholické čajové koktejly za použití vody Aquila, jejich kolegové „na place“ dbali o správný servis nápojů, péči o hosty, dobrou komunikaci či vkusné prostření stolu. Situaci jim ztěžoval i fakt, že jeden z hostů mluvil anglicky.

Vítězkou soutěže teatenderů se stala Dominika Hoffmannová ze SHŠ Bukaschool Most. Do svých mocktailů použila čaje Dilmah Green tea with Jasmine Flowers a Dilmah Prince of Kandy, ale také bazalku, okurku, levandulový sirup či růžový pepř.

Druhá v pořadí se umístila Tereza Holková z ISŠ Slavkov u Brna a třetí skončila Anh Tran My ze SŠ Charbulova Brno.

Klání juniorských teatenderů by se nemohlo uskutečnit bez podpory hlavního partnera, jímž byla značka čajů Dilmah. Dalším partnerem byla značka minerální vody Aquila.

Gastro Junior Brno byl letošní první soutěží juniorských teatenderů. Tou následující bude 27. února AHOL Cup 2019 v Ostravě.
6. - 7. 1. 2020
SPOLEČENSKÉ SETKÁNÍ LEKTO
23. - 26. 1. 2020
DANUBIUS GASTRO 2020
29. 1. 2020
AHOL CUP 2020
29. 1. 2020
JMK - AHOL CUP 2020
29. 1. 2020
JTC - AHOL CUP 2020
Svět barmanů 4/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři