Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Gastro Junior: baristé poprvé soutěžili s číšníky

23. 1. 2019
Od čtvrtka 17. do neděle 20. ledna se na brněnském výstavišti uskutečnil polokulatý 25. ročník tradiční soutěže studentů středních hotelových škol Gastro Junior Brno. Pod taktovkou České barmanské asociace studenti soutěžili v oborech Barman, Barista a nově také Teatender a Číšník, Asociace kuchařů a cukrářů zajistila soutěž pro obory Kuchař a Cukrář.
Na pořádání soutěže číšníků se CBA podílela vůbec poprvé, a rozhodně ne naposledy – naopak, asociace má v této kategorii velké plány. „Naší snahou je přiblížit soutěžní náplň realitě dnešních moderních gastronomických provozů,“ vysvětluje prezident CBA Aleš Svojanovský.

V pátek 18. ledna se za soutěžním pultem prostřídalo celkem 17 juniorských baristů a jejich výtvory porotě představující hosty v kavárně roznesl stejný počet kolegů-číšníků. Zatímco baristé u kávovarů připravovali espresso, cappuccino, espresso macchiato, latte macchiato, lungo i caffe americano, jejich kolegové „na place“ dbali o správný servis nápojů, péči o hosty, dobrou komunikaci či vkusné prostření stolu. Situaci jim ztěžoval i fakt, že jeden z hostů mluvil anglicky.

V soutěži baristů se dle komisařů nejlépe vedlo Ondřeji Kaňkovi ze SOŠ a SOU Polička. Na druhé příčce se umístila Martina Bártová z HŠVP a OA Jeseník a třetí skončila Nicola Carajiová ze SHŠ Bukaschool Most.

Z celkového počtu 25 zúčastněných číšníků (kromě baristů soutěžili společně také s teatendery) získala od komise nejvíce bodů Dominika Hoffmannová ze SHŠ Bukaschool Most. Druhým nejlepším servisem se prezentovala Nikola Varvařovská z brněnské SŠ Charbulova, trio na stupních vítězů doplnila Eliška Syrůčková ze stejné brněnské školy.

Juniorské klání by se nemohlo uskutečnit bez podpory partnerů, kterými byly společnosti JACOBS DOUWE EGBERTS CZ s.r.o., GastroKafe CB s.r.o., OXALIS, spol. s r. o., SCA Morava, s.r.o., Espresso, s.r.o., Montycon gastro s.r.o., Candola s.r.o., Espresso Professional, s.r.o., Kavovary.cz, Lohas s.r.o., Zanzibar s.r.o., Josef Manner s.r.o., AQUALINK s.r.o., ZEMAN Váhy s.r.o., BOHEMILK, a.s, Karlovarské minerální vody a.s.

Gastro Junior Brno byl první soutěží juniorského Baristy roku 2019. Tou následující bude už 6. února Kroměřížská koktejlová soutěž.
6. - 7. 1. 2020
SPOLEČENSKÉ SETKÁNÍ LEKTO
23. - 26. 1. 2020
DANUBIUS GASTRO 2020
29. 1. 2020
AHOL CUP 2020
29. 1. 2020
JMK - AHOL CUP 2020
29. 1. 2020
JTC - AHOL CUP 2020
Svět barmanů 4/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři