Zdá se, že budoucnost ginu je růžová. A to doslova. Podle předběžných statistik britské analytické společnosti IWSR za rok 2019 roste podíl ochucených, takzvaných pink ginů raketovou rychlostí. Zároveň nezaostávají ani tradiční varianty ginů v podobě London Dry, další velký návrat slaví také genever. Zkrátka i přes mnohé škarohlídské prognózy, že ginová bublina už musí každou chvíli prasknout, se tento nápoj s příznačnou vůní jalovce nadále těší velké oblibě. Což se odráží i na popularitě Ginfestu, který se koná již popáté.

Podobně jako v předchozích letech se návštěvníci i letos mohou těšit na největší výběr ginů a toniků na jednom místě. Mnozí výrobci a distributoři představí své novinky právě na Ginfestu: Martin Žufánek uvede své OMFG 2020, nový Lady Gin představí také Little Urban Distillery. Dalšími novinkami budou například Beefeater Blood Orange, G’Vine Nouaison a The London No. 1 Sherry Cask. Chybět nebude ani rozvíjející se kategorie nealkoholických „destilátů“, které díky použitým botanicals mají k ginům blízko.

Veškeré akce organizované pod hlavičkou Barlife se vyznačují snahou o edukativní přesah a nejinak tomu bude i u pátého ročníku Ginfestu. Tento rok čeká návštěvníky hned deset seminářů s těmi nejpovolanějšími. Organizátoři také letos přizvali čtveřici pražských barů, které reprezentují to nejlepší z české koktejlové scény.

Ginfest proběhne v designových prostorách Vinohradského Pavilonu, v sobotu 14. března 2020, od 13 do 21 hodin.

Vstupenky lze zakoupit na webu Ginfestu.