Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Brněnským vánočním pohárem skončil soutěžní rok 2018

5. 12. 2018
Posledními dvěma juniorskými soutěžemi se v pondělí 3. prosince uzavřel soutěžní kalendář České barmanské asociace s nadepsaným letopočtem 2018. V brněnském hotelu International se uskutečnil Brněnský vánoční pohár určený pro juniorské barmany a baristy. Soutěž pořádala Střední škola Brno, Charbulova.
Barmani měli za úkol namíchat tři exempláře fancy koktejlu dle vlastní receptury za užití minimálně dvou a maximálně čtyř alkoholických složek, z nichž alespoň 2 centilitry musely spadat do portfolia destilérky Rudolf Jelínek.

K ú časti v barmanském měření sil se odhodlalo obdivuhodných 43 studentů středních gastronomických škol a po závěrečném vyhlášení výsledků se na stupních vítězů, jak už to v juniorských soutěžích CBA často bývá, ocitly samé dívky. Zvítězila Nikola Varvařovská z domácí SŠ Charbulova následovaná Nicolou Carajiovou ze SHŠ Bukaschool Most a Martinou Bártovou z HŠVP a OA Jeseník. Vítězka kromě trofeje obdržela také pozvání pro celou svoji třídu na profesionální barmanskou soutěž Rudolf Jelínkek Cup 2019 do Vizovic.

Baristé zase připravovali tři klasické kávové nápoje – espresso, cappuccino a espresso con panna neboli vídeňskou kávu. Povinností při práci na espressu con panna bylo použití šlehačkové iSi lahve.

U kávovaru se vystřídalo 16 účastníků, z nichž nejlepší výkon dle hodnotící komise předvedl Ondřej Kaňka ze SOŠ a SOU Polička. Na druhou příčku dosáhl Ted Zahradil startující v barvách Kávovary.cz a třetí skončil Patrik Pažďora ze SHŠ Bukaschool Most.

Poděkování patří nejen pořadatelské SŠ Brno, Charbulova, ale také partnerům soutěže – společnostem Rudolf Jelínek a.s., Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o., Karlovarské minerální vody, a.s., Zanzibar s.r.o., Gastrokafe CB s.r.o., Espresso, s.r.o., SCA Morava, s.r.o., EuroCoffee s.r.o., Jacobs Douwe Egberts s.r.o. a Oxalis, spol. s.r.o.
6. 6. 2020
RUMFEST 2020
27. 6. 2020
ZRUŠENO - MATTONI GRAND DRINK 2020 - WORLD CHAMPIONSHIP IN MIXING NON-ALKOHOLIC COCKTAILS
29. 6. 2020
22. 8. 2020
Čajomír fest 2020
29. - 30. 8. 2020
German Rum Festival 2020
Svět barmanů 1/2020
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři