Stačí trocha. Je to věčná otázka. Jaké množství vypitého piva může být ještě zdraví prospěšné? No přece při mírné konzumaci… Poslechněte si výčet všech pozitivních zdravotních aspektů uměřeného pití piva.

Historický exkurs. Lapkové a lehké děvy, ale i faráři a sedláci. Kdo všechno chodil ve středověku do krčmy a co všechno se tam odehrávalo?

Nedohodly se. Pivovar v Koutu na Šumavě zavřel své brány, uvnitř zůstaly stovky hektolitrů piva, které se zkazilo… Tak vypadá smutný konec kladně hodnoceného pivovaru. Do potíží jej dostaly neshody dvou spolumajitelek – poslední a předposlední partnerky někdejšího vlastníka.

Další gastrozóna? Věděli jste, že pražské čtvrti Dejvice a Bubeneč v současnosti lákají ke gastronomickým toulkám? Navštívit tady můžete třeba trendy kavárnu Maze Lab, kde ctí určité zásady podávání kávy.

Zelený a blahodárný. Proč vlastně pít zelený čaj? Nejen kvůli obsažené „zázračné“ látce katechinu, ale i mnoha dalším benefitům. Pozor si však musíte dávat na správnou přípravu.

Na zahřátí. Pravou pořádnou zimu jsme sice letos, pokud nepočítáme horské oblasti, v Česku ještě nezažili, avšak článek o tom, čím se v chladných dnech zahřát, jistě přijde vhod. Postačí k tomu i voda ohřátá na pokojovou teplotu.

Pozor na plameny. Zlatá horečka v El Doradu, profesor všech barmanů Jerry Thomas a spektakulární podívaná při přípravě hořícího drinku. Seznamte se s historií a současností koktejlu Blue Blazer!