O zformování konečné podoby tabulky rozhodly výsledky poslední letošní barmanské soutěže, jíž byla Nikka Perfect Serve. Její české finále v pondělí 6. listopadu v Café Baru Pilotů ovládla Mariam Ahmed z pražského baru Bar and Books Týnská a získala tak za danou soutěž plný počet 15 bodů do tabulky Czech Bartenders League. Druhé místo vybojoval Peter Plieštik, třetí Matúš Brath.

 

Na špici konečné tabulky letošního ročníku Czech Bartenders League se po všech pěti soutěžích umístil Filip Bureš z Habañero music baru Litoměřice. Nezvítězil sice v žádné, ale poctivě se zúčastnil čtyř klání a v některých z nich posbíral slušný počet bodů za umístění či postup do finále. Druhému Marku Šimůnkovi z L’Fleur baru se skvěle dařilo v International Rudolf Jelínek Cupu a v Abuelo Bartender Competition, třetí Peter Plieštik z kavárny Slavia se do popředí dostal díky dvěma druhým místům z Diageo Reserve World Class a Nikka Perfect Serve.

 

Do závěrečného souboje Czech Bartenders League postoupilo všech pět vítězů jednotlivých soutěží, přičemž Miriam Ahmed i Janu Šebkovi k tomu stačilo zúčastnit se právě této jedné jediné vítězné soutěže. Oba s patnáctibodovým ziskem skupinu postupujících uzavírají.

 

Patnáctka finalistů bude o titul Barmana roku 2023 bojovat v Czech Bartenders League Final na tradičním Abzac hands up, který se uskuteční 4. června příštího roku v brněnském centru Abzac. Vítěz zvolený VIP porotou složenou z osobností české barmanské scény bude reprezentovat Česko na World Cocktail Championship pořádané Mezinárodní barmanskou asociací IBA.

 

Letos se Czech Bartenders League konala třetím ročníkem, předchozí sezona 2022 zahrnovala i „covidová“ léta 2021 a 2020. Ročník 2023 tvořila pětice soutěží – Diageo Reserve World Class, Abuelo Bartender Competition CZ & SK, International Rudolf Jelínek Cup, národní nominační kolo Mattoni Grand Drink a Nikka Perfect Serve.

 

V každé soutěži je do Czech Bartenders League možné nasbírat maximálně 15 bodů, a to v případě vítězství. Několik bodů ale barmanka či barman vždy získá už za samotnou registraci a aktivní účast. V patnáctičlenném finále nerozhoduje předchozí dosažený počet bodů.

 

Kompletní pořadí stejně jako prezentaci všech soutěží aktuálního ročníku naleznete na webu Czech Bartenders League.

 

 

TOP 15 Czech Bartenders League 2023

 

Filip Bureš

Marek Šimůnek

Peter Plieštik

Martin Vogeltanz

Jan Zlámaný

Barbora Kulhánková

Jan Lukas

František Dandáš

Nikol Talčíková

Tomáš Bakaj

Matúš Brath

Carola Urru

Adam Bohuněk

Mariam Ahmed

Jan Šebek