Palírna Jack Daniel představuje whiskey Jack Daniel's Bonded Tennessee Whiskey a Jack Daniel's Triple Mash Blended Straight Whiskey jako první dva trvalé přírůstky v nové sérii značky Bonded Series. Řada Bonded Series bude trvalým rozšířením rodiny značek Jack Daniel's.

 

Jack Daniel's Bonded i Triple Mash jsou lahve s obsahem alkoholu 100 proof (50 % obj.), jejichž obal je inspirován původním designem lahve Jack Daniel's Tennessee Whiskey z roku 1895. Podle zákona Bottled in Bond Act z roku 1897 musí být bonded whiskey destilována jediným lihovarem během jediné sezóny, zrát ve státním skladu po dobu nejméně čtyř let a stáčena do lahví o koncentraci alkoholu 50 procent.

 

Jack Daniel's Bonded Tennessee Whiskey

Jack Daniel's Bonded je osvědčená receptura z 80 % kukuřice, 12 % sladového ječmene a 8 % žita. Sudy byly ručně vybírány pro specifické vlastnosti hlubší barvy, chuti a vůně, které whiskey dodávají tmavší, bohatší a dubový charakter. Jedná se o ikonickou Tennessee Whiskey s koncentrací alkoholu přesně 50 % a s vrstevnatými tóny karamelu, dubu a koření, které přechází do příjemně dlouhého závěru.

 

Jack Daniel's Triple Mash Blended Straight Whiskey

Jack Daniel's Triple Mash je směs tří whiskey Bottled-In-Bond - 60 % Jack Daniel's Tennessee Rye, 20 % Jack Daniel's Tennessee Whiskey a 20 % Jack Daniel's American Malt. Každá z nich je destilována v Lynchburgu v americkém státě Tennessee ve stejné destilační sezóně, zraje v souladu s ustanoveným zákonem Bottled in Bond, poté je smíchána a stáčena do lahví s koncentrací alkoholu 50 %. Triple Mash má příjemné tóny medu, sladu a dubu vedoucí k dlouhotrvajícímu dobře zakulacenému závěru.

 

Jack Daniel's Bonded a Triple Mash jsou v České republice k dostání od roku 2022. Obě dvě whiskey jsou k dispozici v 700ml lahvích ve specializovaných prodejnách za doporučené maloobchodní ceny 799 Kč a resp. 799 Kč.