Se zpožděním se v posledních dnech o slovo zřejmě definitivně přihlásil podzim, což se okamžitě projevuje také na apetitu a měnících se chuťových preferencích lidského organismu.

 

S aktuálním ročním obdobím je spjata novinka v distribuci společnosti Zanzibar, sirup Monin Spiced Red Berries. Produkt s názvem přeloženým jako „Červené plody kořeněné“ okamžitě najde uplatnění především v sezónních nápojích.

 

„Jeho primární využití vidím ve svařáku. Můžete s ním ale vymazlit i perfektní grog nebo, v kombinaci s pyré stejné značky, taky nealkoholický punč. Nezapomeňme ani na podzimně laděné koktejly nebo cukrovinky,“ dodává Monin Ambasador Honza Zlámaný.

 

Na zajímavý svařák postačí ohřát 180 ml červeného víno a přidat 20 ml Monin sirupu Červené plody kořeněné. K přípravě grogu použijte 40 ml oblíbeného rumu, 20 ml Monin sirupu Červené plody kořeněné a zalijte horkou vodou.

 

Nealkoholický hřejivý punč vznikne smícháním 30 ml Monin pyré (doporučujeme exotickou Jabuticabu nebo klasickou Třešeň či Malinu), 10 ml Monin sirupu Červené plody kořeněné a horké vody.

 

Monin Spiced Red Berries obsahuje šťávu ze čtyř různých druhů bobulového ovoce a koření, naopak v něm nenajdete žádné umělé přísady a konzervanty. Výrobce jej doporučuje ředit v poměru 1:8. Pořídíte ho na e-shopu sirupy-koktejly.cz.